Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Libor Hudáček sa na tri roky upísal špičkovému európskemu klubu

TŘINEC - Slovenský hokejista Libor Hudáček sa po dvoch sezónach v KHL a švajčiarskej lige vracia do najvyššej českej súťaže. Tridsaťjedenročný útočník posilnil úradujúceho majstra HC Oceláři Třinec. Klub o tom informoval v pondelok v tlačovej správe.
Kgsmyfl dxbmlgs xmfgn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hudáčka mal tréner Zdeněk Moták spoločne so slovenským asistentom Vladimírom Országhom k dispozícii už na pondelkovom prvom spoločnom tréningu na ľade. "O Liborových herných kvalitách sme dlhodobo presvedčení. Má za sebou športovo zložitý rok, ale o to väčšiu motiváciu bude mať dokázať, že stále patrí medzi špičkových útočníkov," uviedol športový riaditeľ klubu Jan Peterek a dodal, že o slovenského reprezentanta mal veľký záujem už pred dvoma rokmi. Hudáček vtedy po konci angažmánu v Liberci uprednostnil klub KHL Neftechimik Nižnekamsk, v ktorého drese v sezóne 2020/2021 ovládol tímovú produktivitu.

Prečítajte si aj

Xhcvgxb hcvnghc v hg hfcg.Náhoda so Spilarom zmenila Tyborovi pôsobisko, posila z Česka čaká na SR občianstvo

Hudáček začal v Nižnekamsku aj minulú sezónu. V polovici októbra sa presťahoval do švajčiarskeho Lugana, no ročník zakončil v bieloruskom Diname Minsk. V auguste sa podieľal tromi gólmi a asistenciou v troch zápasoch na postupe slovenskej reprezentácie na ZOH v Pekingu, kde jej potom pomohol gólom a dvoma asistenciami k zisku historického olympijského bronzu. S nádejou sa pozerá aj smerom k budúcemu ročníku. "Oceláři sú špičková organizácia, získali tri majstrovské tituly za sebou. To hovorí o obrovskej kvalite kádra. Teším sa na chalanov v kabíne i spoluprácu s trénermi Motákom a Országhom," povedal pre klubový web Hudáček, ktorý v minulosti hral aj za Slovan Bratislava, Banskú Bystricu, Örebro a Färjestad vo Švédsku či za švajčiarske Lausanne. V zbierke má striebornú medailu z MS 2012.

Prečítajte si aj

Dfxgbcgf xhcvgfy bc hdgfh.Švajčiarsky tím získal do ofenzívy veľkú hviezdu, ktorá žiarila aj v Trenčíne

Hudáčka vníma ako významnú posilu aj tréner Moták: "Prichádza útočník s veľmi bohatou históriou. Prešiel si KHL, švédskou a švajčiarskou ligou. Takže očakávania sú veľké. Samozrejme, budeme sa snažiť ho čo najrýchlejšie zapracovať do zostavy a do tímu, aby mohol byť skutočne posilou."

Prečítajte si aj

Kapitán Humenného Filip Vaško.Humennému sa vracia silná ofenzívna persona a prichádza mladík z Michaloviec
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články