Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS U20 2022: Slováci začnú šampionát vo veľkom štýle, nastúpia aj proti náhradníkovi Ruska

EDMONTON - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vstúpia do svetového šampionátu (9. až 20. augusta) zápasom proti Česku. Na úvodný duel nastúpia v utorok 9. augusta o 20.00 SELČ (12.00 h miestneho času) v Edmontone, ktorý bude jediným dejiskom turnaja. V A-skupine sa predstavia aj proti domácej Kanade, Lotyšsku a Fínsku.
Kansgknfan dkfngkas fb abdf.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Svetový šampionát hráčov do 20 rokov v augustovom termíne je náhrada za MS z prelomu rokov 2021 a 2022, ktoré síce odštartovali, no po štyroch dňoch ich organizátori predčasne ukončili pre priveľa pozitívnych testov na Covid-19.

Prečítajte si aj

Dsf bd fbdfgbf gdbg gf fdgfv.Novovzniknutá Senica po siedmich rokoch berie strateného syna: Za Duklu strelil cez 60 gólov

Slováci odohrali na predčasne ukončenom šampionáte zápasy proti USA (2:3) a Švédsku (0:3), no na augustovom turnaji začnú odznova. Medzičasom došlo k pozmeneniu zloženia základných skupín, keďže Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) vyradila Rusko pre vojnový konflikt na Ukrajine a do elitnej kategórie pribudlo Lotyšsko. Slováci mali nastúpiť na turnaji v pôvodnom termíne nielen proti USA a Švédsku, ale aj proti Švajčiarsku, ale nový turnaj im prisúdil súperov z druhej vetvy.

Prečítajte si aj

Hxc cnbv ghfcnhvb dgfncvb.Slovan angažoval držiteľa dvoch medailí z MS 2000-2003 a spečatil kormidelníkov

Web hockeyslovakia.sk informoval, že slovenskí juniorskí reprezentanti odštartujú záverečnú prípravu na MS 18. júla v Poprade.

Program SR na MS20 v Edmontone:

Utorok 9. augusta: SR - Česko /20.00 SELČ/
Piatok 12. augusta: SR - Kanada /00.00 SELČ/
Sobota 13. augusta: SR - Lotyšsko /00.00 SELČ/
Nedeľa 14. augusta: SR - Fínsko /20.00 SELČ/

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články