Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Fín vychválil Slafkovského, Ramsay je opatrnejší

MONTREAL - Juraj Slafkovský sa môže stať najvyššie draftovaným Slovákom v hokejovej NHL. Poukázal na to oficiálny server súťaže, ktorý útočníka TPS Turku v stredu predstavil v osobitnom článku. Slovenský reprezentant však predovšetkým dúfa, že si ho vyberie mužstvo, do ktorého zapadne.
G xfcghv ghncgmvh gvhjmnb.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Pozíciu najvyššie draftovaného Slováka zatiaľ drží Marián Gáborík, ktorého si Minnesota Wild vybrala v roku 2000 z tretieho miesta. "Bolo by to pekné byť jednotkou, no v konečnom dôsledku post trojky, či štvorky môže byť pre mňa ešte lepší a to je dôležité. Stále mám pred sebou veľa práce, no verím, že sa môžem uchytiť v NHL tak skoro, ako to je možné," vyhlásil Slafkovský podľa nhl.com.

Prečítajte si aj

Gyd xfchng jhvhj j gvjhg f.HK Poprad stavil na osvedčeného útočníka: Pod Tatry mieri tretíkrát

Draft NHL je na programe 7.-8. júla v Montreale. Z prvého miesta si budú vyberať Canadiens, nasledovať ich budú New Jersey Devils, pozíciu trojky majú Arizona Cardinals. "Pre mňa je Slafkovský jeden z najpripravenejších hráčov pre NHL. Už teraz ukazuje vyspelosť. Predviedol sebavedomie na každej úrovni, na ktorej sa predstavil. Od Hlinka Gretzky Cupu, cez Liigu, až po olympiádu a MS. Dokáže si užívať súboje proti najlepším hráčom. Na ľade sa snaží uspieť a nie prežiť," vychválil Slováka skaut Janne Vuorinen.

Prečítajte si aj

Fsdj fjj fjsjfjsdfjs jfs jfjsjf sjdf.Martin Réway skončil v Česku a presúva sa do kvalitnejšej súťaže

Opatrnejšie vyzdvihol Slafkovského aj Craig Ramsay. "Vidím veľa mladých hráčov, ktorí dokážu hrať s rovnakou mierou vášne, rýchlosti a agresivity. Slavy vie hrať intenzívne, je kvalitne fyzicky disponovaný. Vie dobre používať ruky i nohy a má to v hlave v poriadku. Chce byť dobrým hráčom," cituje oficiálna stránka zámorskej súťaže trénera slovenskej reprezentácie.

Prečítajte si aj

Dx cfhjgjm hydxcfngv gdfxcnhg.Zámorský titul ide na Slovensko: Zariadila ho hviezda z Košíc!
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články