Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Tréner Ivan Feneš končí na lavičke SR 18, trénovania sa ujme aj Jozef Stümpel

BRATISLAVA - Hlavným trénerom slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov v sezóne 2022/23 bude Ivan Feneš. Osemnástku povedie Tibor Tartaľ, sedemnástku Rastislav Paľov, šestnástku Ivan Králik a pätnástku Róbert Rehák. Rozhodol o tom výkonný výbor SZĽH, ktorý schválil nominácie na zloženie trénerských štábov vo všetkých mládežníckych kategóriách mužov. Vo štvrtok o tom informoval hockeyslovakia.sk.
Ôydvô smfxbxnlf ba dc fbb d fege.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Feneš viedol dvadsiatku už na uplynulých MS juniorov v Kanade, ktoré Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na štvrtý deň od ich začiatku zrušila pre nekontrolovateľný rozmach ochorenia COVID-19 medzi účastníkmi. Zastával však funkciu dočasného hlavného trénera, pričom kmeňovo naďalej viedol reprezentáciu do 18 rokov. Od budúcej sezóny sa bude venovať výlučne juniorskej reprezentácii.

Prečítajte si aj

G yxfcghvn xhfzjg hfgcv.Hráči SR 16 majú nového progresívneho trénera: Strieda Jerguša Baču

"Ivan Feneš pôsobil tri roky pri osemnástke aj v rámci projektu centralizovanej prípravy, čo znamená, že má najväčšie skúsenosti s ročníkmi hráčov, ktorí sa budú uchádzať o miesto v tíme na juniorských majstrovstvách sveta. Prvým asistentom zostáva Martin Štrbák, druhým bude Scott Moser. Na poslednom juniorskom šampionáte bol súčasťou realizačného tímu ako konzultant, teraz sme sa rozhodli urobiť z neho plnohodnotného asistenta. Trénerom brankárov bude Peter Kosa," uviedol pre hockeyslovakia.sk generálny manažér mládežníckych reprezentácií Roman Sýkora.

Prečítajte si aj

Patrik Zackrisson (Dinamo), Nicholas Schaus a brankár Jakub Štěpánek (obaja Slovan).Francúzsky majster podpísal päticu kvalitných hráčov a uvoľnil útočníka, ktorý nepresvedčil na Spiši

V ročníku 2022/23 absolvuje slovenský juniorský tím až dva svetové šampionáty. Prvý už v termíne od 9. do 20. augusta v kanadskom Edmontone ako náhradu za predčasne skončený z prelomu rokov. Následne sa na konci roka 2022 predstaví dvadsiatka na ďalšom v kanadských mestách Halifax a Moncton. "Veľká výzva. Teším sa na to, hoci viem, že oba šampionáty budú extrémne náročné. Bude však výnimočné absolvovať juniorské majstrovstvá sveta v auguste. Som zvedavý, v akej forme budú hráči aj naši súperi a ako to celé bude vyzerať. Na decembrovom klasickom šampionáte následne, ako sa hovorí, pôjde o život," uviedol Feneš.

Prečítajte si aj

Tgr yghbxfhg hgr thsrjrzjhf thrt h.Nitra vyťahuje nový útočný talent, Liptáci predstavili ďalšie zmluvy

Na margo posunu k juniorskej reprezentácii dodal: "Rozhovory s vedením zväzu počas sezóny nasvedčovali, že k nemu dôjde. Prijal som to s nadšením, na prácu s chlapcami sa teším. Dlhodobo ich poznám, mal som s nimi možnosť pracovať. Sú to skvelí hokejisti. Teší ma, že pri mužstve zostal Maťo Štrbák aj Scott Moser, ktorý bude v pozícii asistenta zodpovedať za útočníkov. Rovnako tak Peťo Kosa, s ktorým spolupracujeme dlho ako aj ďalší členovia realizačného tímu od manažéra Tomáša Pšenku cez kondičného trénera Maťa Thomku, videoanalytika Paťa Michnáča až po kustóda Mira Harvančíka."

Prečítajte si aj

Safg xb fgbf g hn fghn.Reprezentant Talianska a účastník šampionátu vo Fínsku mieri na Slovensko

Osemnástka bude mať nového trénera po troch rokoch, preberie ju Fenešov doterajší asistent Tibor Tartaľ. "Tri roky pri osemnástke pôsobil a vzdelával sa. Keďže sme chceli zachovať kontinuitu, posunuli sme ho na post hlavného trénera. Odchádzajúceho Borisa Žabku z postu asistenta nahradí Michal Dostál. Druhým asistentom bude Jozef Stümpel, ktorý dosiaľ pôsobil pri tíme ako konzultant. Trénerom brankárov bude Dominik Guriš," uviedol Sýkora. Sedemnástku povedie Rastislav Paľov, ktorý si úlohu hlavného kouča v tejto kategórii vyskúšal už v sezóne 2021/22. Asistovať mu budú Roman Sýkora a Michal Hreus. Pri šestnástke nahradí Jerguša Baču po dvoch rokoch jeho asistent Ivan Králik. Pomáhať mu budú Michal Blanár a Boris Majeský. Hlavným koučom pri pätnástke zostal Róbert Rehák.

Prečítajte si aj

Vladimir MIhalik Michalovce.Ostrieľaný hokejista si predĺži pobyt v Michalovciach: Pri Laborci je dva roky

Zoznam trénerských štábov mládežníckych reprezentácií v sezóne 2022/23: SR 20: Ivan Feneš (hl. tréner), Martin Štrbák (asistent), Scott Moser (asistent počas MS 20), Peter Kosa (tréner brankárov) SR 18: Tibor Tartaľ (hl. tréner), Michal Dostál (asistent), Jozef Stümpel (asistent), Dominik Guriš (tréner brankárov) SR 17: Rastislav Paľov (hl. tréner), Roman Sýkora (asistent), Michal Hreus (asistent), Rastislav Staňa (tréner brankárov) SR 16: Ivan Králik (hl. tréner), Michal Blanár (asistent), Boris Majeský (asistent), Maximilián Bača (tréner brankárov) SR 15: Róbert Rehák (hl. tréner), Peter Kúdelka (asistent), Ladislav Karaffa (asistent), Peter Holaza (asistent), Jozef Urdák (tréner brankárov)

Prečítajte si aj

Blcbnfdnkl gbnb ngh nfg fnhg.Zmluvu s Liptovským Mikulášom uzavrela výrazná posila zo Zvolena
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články