Pospíšil vytočil Ramsayho

BRATISLAVA - MS 2022 sú už minulosť. Slovenskí hokejisti postúpili do štvrťfinále a v ňom nestačili na domácich majstrov z Fínska. Podľahli im 2:4.
Zdroj: 42606

Slováci po troch prehrách po sebe v základnej A-skupine potrebovali získať body s outsidermi, aby nechýbali v play-off. Sériu chceli naštartovať s Kazachstanom. Ujali sa vedenia, ale do prvej tretiny už viedol súper. Slovenský útočník Kristián Pospíšil urobil dva nezmyselné fauly, ktoré boli potrestané. Od tohto momentu sa skončilo jeho účinkovanie na turnaji.

Kanaďania majú ťažké srdce na arbitrov: Manninen išiel ochotne na ľad, Dubois zmätený z pravidiel

Ako to prijal inak pokojný tréner Craig Ramsay? "Či sa vie nahnevať? Po prvej tretine zápasu proti Kazachstanu taký bol. Päť rokov ich niečo učím a oni urobia niečo takéto?!,“ odpovedal v nedeľňajšej relácii na RTVS Citronáda už bývalý asistent GM reprezentácie Oto Haščák. „Takého rozčúleného som ho dovtedy nevidel. Našťastie sme zápas potom otočili," dodal Haščák, ktorý začína od júna pracovať v štruktúrach HC Slovan Bratislava.

MS 2022: Česi sú po vystúpení na bronzový stupienok ešte odvážnejší

MS 2022: Slováci budúci rok nastúpia proti trojke veľkých lídrov

Novým trénerom HK Nitra sa stal bývalý obranca Dukly Trenčín a Slovana Bratislava
Zdroj informácií: RTVS/Citronáda