Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2022: IIHF spečatila ruský a bieloruský osud. Zahrajú si o rok?

TAMPERE - Ruskí a bieloruskí hokejisti sa nepredstavia ani na budúcoročných majstrovstvách sveta, ktoré sa od 12. do 28. mája 2023 uskutočnia v Tampere a Rige. Na výročnom kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) rozhodli delegáti o "zmrazení" ich účasti na všetkých svetových šampionátoch.
Gp xdkpbhx kfô hc ,ô-xfh xjc kvvlcl.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Už vo februári IIHF nasledovala odporúčanie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a suspendovala obe krajiny až do odvolania, čím reagovala na ruskú vojenskú inváziu na Ukrajinu. Tá sa uskutočnila aj z územia Bieloruska. Vylúčenie sa týka ruských a bieloruských reprezentačných tímov vo všetkých vekových kategóriách a všetkých súťažiach pod hlavičkou IIHF. Okrem toho Petrohradu odobrali právo zorganizovať MS 2023. Na MS 2022 v Tampere a Helsinkách nahradili vylúčené krajiny Francúzsko a Rakúsko. Teraz je isté, že Rusi a Bielorusi si nezahrajú na MS ani o rok. Na výročnom kongrese v Tampere delegáti schválili návrh Rady IIHF o zmrazení ich účasti.

Prečítajte si aj

Joona Erving Poprad.Zahral si za Poprad, teraz predĺžil zmluvu v Slovinsku

"Od začiatku sme sa snažili adaptovať na vzniknutú situáciu. Čakali sme s predĺžením suspendácie tak dlho, ako to bolo možné, dúfali sme v zlepšenie situácie, no to sa nestalo. Momentálne sme nemohli nič iné urobiť," uviedol na tlačovej konferencii v Tampere prezident IIHF Luc Tardif. Ten spomenul aj logistické ťažkosti vyplývajúce z vylúčenia oboch krajín, ktoré mali vplyv na zloženie turnajov MS a určenie zostupujúcich a postupujúcich tímov. Návrat Ruska a Bieloruska na MS prinesie podľa neho rovnaké výzvy. V budúcnosti, keď IIHF odvolá suspendáciu, by sa mali obe krajiny vrátiť do elitnej kategórie MS.

Prečítajte si aj

Samuel Petráš (Poprad)v dohrávke 18. kola Tipos extraligy HC Košice - HK Poprad.Kamzíci sa budú spoliehať na služby zlého muža najvyššej súťaže

Ruská a bieloruská hokejová federácia verdikt IIHF zhodne skritizovali. "Nesúhlasíme s rozhodnutím o zmrazení účasti ruského národného mužstva na svetovom šampionáte v roku 2023. Neexistuje žiadny právny základ na takýto verdikt," citoval web insidethegames.biz zo stanoviska Ruskej hokejovej federácie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články