Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

O usporiadanie MS 2023 namiesto Ruska sa prihlásili noví záujemcovia

HELSINKI - Budúcoročné majstrovstvá sveta v hokeji sa s veľkou pravdepodobnosťou uskutočnia opäť vo Fínsku, ktoré kandiduje spolu s Lotyšskom. Turnaj sa mal pôvodne konať v Rusku, no vedenie IIHF odobralo krajine právu hostiť šampionát po vojenskej invázii na Ukrajinu.
Lsadny nvcxv xcv fvs vdv bfgfx.
Zdroj: profimedia.sk
Zdieľajte:

Jedno z dejísk tohtoročných MS Tampere sa uchádza o usporiadanie spolu s Rigou, ktorá hostila hokejový sviatok vlani. O dejisku turnaja rozhodne v piatok kongres IIHF v Tampere, pričom fínsko-lotyšská kandidatúra zostala jediná.

Prečítajte si aj

Dfyl xcbn cgvnhmb.MS 2022: SVK deklasovalo Dánsko a je vo štvrťfinále šampionátu!

Maďarsko totiž odstúpilo od plánovanej spoločnej kandidatúry so Slovinskom. Obe krajiny si začiatkom mája zabezpečili postup medzi elitu na turnaji A-skupiny I. divízie MS v Ľubľane a na poste hostiteľa svetového šampionátu chceli nahradiť Rusko. Maďarský hokejový zväz sa však v pondelok vzdal kandidatúry pre chýbajúce garancie zo strany vlády.

Prečítajte si aj

Ôafdsm yôldxfcgnvh cgvbn.Cehlárik opustil ruský Avangard Omsk, na dva roky mieri do tímu majstra

Svetový šampionát sa mal uskutočniť v Petrohrade od 5. do 21. mája 2023, Slovinsko a Maďarsko chceli MS organizovať v rovnakom termíne v budapeštianskej hale MVM Dome a v Aréne Stožice v slovinskej metropole Ľubľana. Maďarsko ešte nikdy v histórii nehostilo turnaj elitnej kategórie MS, Ľubľana bola dejiskom MS v roku 1966.

Prečítajte si aj

Ôaymgfô xcvn b gxcvn.Dukla sa dohodla so šampiónom krajiny na dvojročnej zmluve

IIHF zároveň v utorok oznámila, že Švajčiarsko nemá protikandidáta v boji o organizáciu MS v roku 2026 po tom, čo sa stiahol Kazachstan. Švajčiarsko malo hostiť šampionát v roku 2020, no ten sa nekonal pre pandémiu koronavírusu. Informovala agentúra AP.

Prečítajte si aj

YD svdxfb xcbf xbfxfs d.Jeden zo záujemcov o MS 2023 odstupuje: Nedostal garanciu od vlády
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články