Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2022: Slováci hlásia problémy, Lašák vie, kto bude chytať v stredu, Fehérváry čaká na zaradenie

HELSINKI - V utorok dopoludnia absolvovali slovenskí hokejisti v dejisku MS dobrovoľný tréning, v tréningovej hale v Helsinkách korčuľovalo 17 hráčov. Na ľade krúžil aj obranca Martin Fehérváry, ktorý do Fínska priletel v pondelok. O tom, kam ho tréneri zaradia, sa rozhodne večer.
Dbcb fcgbng cnbndf v.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Na ľade chýbali okrem iných Tomáš Tatar, ale aj mladíci Juraj Slafkovský, či Šimon Nemec. "Bol to ľahší tréning a bol dobrovoľný. Ale na moje prekvapenie bolo na ľade dosť hráčov. Potrebovali vyjazdiť únavu zo zápasu s Kanadou, ničomu špeciálnemu sme sa nevenovali," povedal asistent trénera Ján Pardavý.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Dukla Trenčín - HC 05 Banská Bystrica.Trenčín uzavrel post brankára dvomi posilami: Jeden už v Dukle chytal

O tom, ku komu zaradia Fehérváryho, Pardavý uviedol: "Ešte nad tým premýšľame, večer máme sedenie a uvidíme, kam ho zaradíme. Či vedľa Petra Čerešňáka, alebo inde. Musí sa vyrovnať s časovým posunom, ale je v pohode, na ľade vyzeral veľmi uvoľnene."

Pozrite si aj

Lasndvfk dnkblvnfk lcdf gb.VIDEO Húska alebo Thompson?

Slovákov čakajú v stredu vo štvrtom zápase Švajčiari, na predchádzajúcich MS s nimi prehrali 1:8. "Tam nám dali 4 alebo 5 gólov presilovkách. Videli sme ich s Dánmi a majú opäť skvelé presilovky. Otáčajú rýchlo hru, majú dobrých brankárov. Musíme hrať tak, aby sme nesedeli na trestnej lavici. Musíme sa sústrediť na našu hru a musíme zlepšiť efektivitu v zakončení," povedal Pardavý.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR hokej TL HC Slovan Bratislava príprava štart BAX.Veľký muž sa rozlúčil so Slovanom Bratislava

Tréner brankárov Ján Lašák nechcel TASR prezradiť, ktorý z brankárov dostane dôveru, čakal aj na to, ako bude prebiehať tréning: "Ja mám v hlave jasno. Ale my sa musíme držať nejakých okolností, ktoré máme v šatni, ale ktoré nechcem vyťahovať. Čaká nás ešte dosť zápasov. Ideme si k tomu sadnúť, čakal som na tréning a na to, ako sa chlapci budú cítiť. Podľa toho sa rozhodneme."

Prečítajte si aj

Kld v xlcbn cv gnvbn bgxv.MS 2022: Šampionát končí pre slovenského mladíka

Otázny je štart Kristiána Pospíšila, ktorý sa zranil v pondelkovom súboji s Kanadou. Pardavý prezradil, že ďalší štyria hráči majú problém. Pospíšil však chce nastúpiť. "Sme hokejisti, veľakrát ideme aj cez bolesť. Verím, že sa dám do poriadku a že budem môcť chalanom pomôcť," uviedol krídelník pre TASR.

Prečítajte si aj

Ramsay v debate s Pardavým a Podkonickým.MS 2022: Padla definitíva ohľadom Adama Ružičku
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články