MS 2022: Slovensku sa rysuje tretia zámorská posila

NEW YORK - Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom podľahli v piatom dueli 1. kola play off NHL na ľade Toronta 3:4 a v sérii prehrávajú 2:3. O triumfe domácich rozhodol Auston Matthews v 54. minúte.
Zdroj: 31886

Dvojnásobný obhajca trofeje viedol po prvej tretine o dva góly, ale Toronto skóre otočilo, pod čo sa gólom a dvoma asistenciami podpísal William Nylander. Černák odohral 21:25 min s dvoma mínusovými bodmi a štyrmi "hitmi". Tampa sa pokúsi odvrátiť hrozbu vypadnutia v šiestom stretnutí série v noci na piatok v domácom prostredí.

Andrej Kukuča opúšťa Michalovce a zahrá si v treťom klube najvyššej súťaže

Jeden zápas od postupu do konferenčného semifinále je Carolina, ktorá zdolala doma Boston hladko 5:1 a v sérii vedie 3:2. Dvoma gólmi sa prezentoval nováčik Seth Jarvis, brankár Antti Raanta predviedol 34 úspešných zákrokov. Bostonu nepomohlo ani nečakané nasadenie obrancu Charlieho McAvoya, ktorý vynechal predchádzajúci zápas pre covid protokol a pôvodne nemal nastúpiť ani v piatom dueli.

Pod Urpínom sa zrodil jedenásty kontrakt: Dres Baranov si bude ďalej obliekať posila zo Slovana

V Západnej konferencii sa hráči St. Louis ujali vedenia v sérii s Minnesotou 3:2, keď na ľade súpera uspeli 5:2. Hetrikom v tretej tretine o tom rozhodol Vladimir Tarasenko, ktorý skóroval dvakrát na jej začiatku a v závere víťazstvo postil gólom do prázdnej bránky.

VIDEO Slafkovský, Tatar, Nemec, Regenda a Ramsay aktérmi hokejovej hitovky MS 2022