Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V NHL skončil rekordman, ktorý získal päť medailí v Európe a nezískal Stanley Cup: Ďakujem ti, hokej

SAN JOSE - Kanadský hokejový útočník Patrick Marleau ukončil vo veku 42 rokov hráčsku kariéru. Do histórie NHL sa najvýraznejšie zapísal v apríli 2021, keď sa stal hráčom s najvyšším počtom odohratých zápasov. V najprestížnejšej súťaži nastúpil v 23 sezónach, pričom v základnej časti odohral rekordných 1779 duelov.
Patrick Marleau počas ovácií.
Zdroj: youtube.com
Zdieľajte:

"Ďakujem ti, hokej. Za lekcie. Za smiech. Za slzy. Nechal si ma žiť moje sny," uviedol na sociálnych sieťach. Marleau prekonal 21. apríla 2021 dlhoročný rekord Gordieho Howea, ktorý vylepšil o 12 duelov. V roku 1997 ho draftoval klub San Jose Sharks z celkového 2. miesta.

Prečítajte si aj

Ldldxnblf ndlcbmv sdfgvb.Trénerská legenda povedie prvoligový dubnický Spartak

V organizácii "žralokov" odohral prevažnú časť kariéry. Prvýkrát z klubu odišiel v roku 2017 a v snahe získať Stanleyho pohár zamieril na dve sezóny do Toronta. V roku 2019 sa vrátil do San Jose, ale v závere prestupového obdobia sa stal hráčom Pittsburghu. Ani v drese "tučniakov" sa mu však nepodarilo získať vytúženú trofej. Pred sezónou 2020/2021, ktorá bola napokon posledná v jeho kariére, sa znovu vrátil do San Jose. Odohral v nej 56 duelov, v ktorých získal 9 kanadských bodov (4+5).

Prečítajte si aj

Ôydmfl xfnlcfbgncf. h fcvh.MS 2022: Slováci na tréningu v Bratislave kompletní, Šatan krotí vášne verejnosti

Marleau nikdy nezískal ani individuálnu trofej. Najbližšie bol k nej v rokoch 2005-2006, keď skončil na treťom mieste v hlasovaní o trofej Lady Byngovej. V 1779 zápasoch základnej časti nazbieral 1197 kanadských bodov za 566 gólov a 631 asistencií. V play off odohral 195 duelov, v ktorých získal 127 bodov (72+55). Trikrát sa predstavil v Zápase hviezd NHL.

Prečítajte si aj

Ksymd xlcfgncg vhb fgv dxcf.Lukáš Kozák vyriešil otázku nového ročníka, ostáva v slovenskej lige

Zatiaľ čo v NHL sa mu prenikavé úspechy vyhýbali, na medzinárodnej scéne získal viacero cenných prvenstiev. V rokoch 2003 a 2005 získal s tímom Kanady zlaté medaily na MS. Dve prvenstvá zaznamenal aj na ZOH, keď bol v rokoch 2010 a 2014 súčasť víťazného kanadského tímu.

Prečítajte si aj

Ôdfôsym xcfng hcgv.Pod Urpínom sa zrodil jedenásty kontrakt: Dres Baranov si bude ďalej obliekať posila zo Slovana
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články