NHL: Gólový únik Fehérváryho, Ovečkin dva kroky od Gretzkyho

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Martn Fehérváry prispel jedným gólom k víťazstvu Washingtonu Capitals v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Columbus Blue Jackets 7:2. Pre dvadsaťdvaročného beka to bol piaty presný zásah v sezóne, okrem neho si do štatistík pripísal aj dve strely na bránku, dva hity, zablokovanú strelu a tri plusové body.
Zdroj: 40707

Alexander Ovečkin strelil 38. gól v sezóne a už len dva ho delia od toho, aby vyrovnal rekord Waynea Gretzkého v počte sezón s aspoň 40 gólmi v základnej časti. Legendárny Kanaďan ich nazbieral dvanásť.

René Fasel podpísal zmluvu s KHL

Z víťazstva sa tešil aj Marián Studenič, ktorý sa predstavil v treťom útoku Dallasu. Stars vyhrali na ľade Montrealu Canadiens 4:3 po predĺžení, víťazný gól dal v 65. minúte John Klingberg. Studenič odohral 7:52 minúty, dostal menší trest a pripísal si aj jeden hit, blok a plusový bod.

VIDEO Súboj holými päsťami, roztrhnutý dres a potľapkanie sa: Spiš má za sebou prvé vrenie

V newyorskom derby vyhrali Islanders na ľade Rangers tesne 2:1. Zdeno Chára strávil na ľade 18:01 minúty a okrem jeden strely na bránku si do štatistík zapísal aj dva bodyčeky a blok. Hráči Vegas ukončili päťzápasovú sériu prehier a doma zdolali najlepší tím Výhodnej konferencie Floridu 5:3.

Český klenot klubu NHL nezmení pôsobisko ani po deviatich rokoch: Honosná zmluva na 64 miliónov!

Columbus - Washington 2:7 /FEHÉRVÁRY za hostí 1+0/

Philadelphia - Nashville 5:4

Montreal - Dallas 3:4pp

NY Rangers - NY Islanders 1:2

Toronto - Carolina 3:2

St. Louis - Pittsburgh 2:3sn

Edmonton - Buffalo 6:1

Los Angeles - San Jose 3:0