VIDEO Studenič strelil skvelý gól a jeho tím zničil Charlotte

TEXAS - Slovenský hokejista Marián Studenič zažil vydarený zápas v rámci svojho kondičného pobytu v nižšej zámorskej súťaži AHL. V noci na štvrtok pomohol gólom a dvomi asistenciami k suverénnemu víťazstvu Texasu nad Charlotte 7:1.
Zdroj: 42000

Studenič odohral iba svoj druhý zápas za Texas po tom, ako ho do farmárskeho tímu poslalo vedenie jeho nového klubu NHL Dallas Stars. Dvadsaťtriročný útočník už v 64. sekunde otvoril skóre stretnutia, keď vďaka svojej rýchlosti prenikol cez trojicu brániacich hráčov a forhendom zasunul puk za súperovho brankára.

Zomrel legendárny hlásateľ slovenskej extraligy

V tretej tretine potom ešte prihral na góly Anthonyho Louisa a Rileyho Damianiho. V zápase si pripísal aj tri plusové body, štyri strely na bránku a štyri trestné minúty. Vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

Jurínyi: Keď uspejem, počítam so Šatanom na poste GM reprezentácie a verím, že to prijme