Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Reakcia klubov Tipos extraligy na vyjadrenia v hokejovom hnutí: Nepáčia sa im slová Hrubého, Mráza i Šatana

BRATISLAVA - Predstavitelia klubov hokejovej Tipos extraligy sa rozhodli zareagovať na niektoré vyjadrenia, ktoré odzneli v uplynulých dňoch v slovenskom hokejovom hnutí. TASR zverejňuje ich stanovisko v plnom znení bez redakčných úprav.
Kl dsgf dxmôlnchg dgvh.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Reakcia zástupcov klubov Tipos extraligy

Ako zástupcovia Tipos extraligy musíme reagovať na nedávne medializované vyjadrenia predstaviteľov Slovana Bratislava a HKM Zvolen Rudolfa Hrubého a Dušana Mráza i kandidáta na prezidenta SZĽH Miroslava Šatana. Veľmi nás mrzí, že sú pred voľbami vedenia SZĽH niektoré témy umelo vytvárané.

Prečítajte si aj

Ljygdxf bnchvj gxg ydbxnv.Klhůfek odkopíroval hráča Komety Brno, otočiť stav z 0:3 nie je ľahké, no pred play-off dôležité

Je pravdou, že kluby extraligy vrátane HKM Zvolen pred rokom urobili niektoré kroky smerom ku garantovanej marketingovej samostatnosti na dlhšie obdobie a k zlepšeniu riadenia najvyššej slovenskej súťaže. So SZĽH sme chceli rokovať ako partneri, nechceli sme byť v pozícii poddaných. Vytvorenie súkromnej súťaže nebol v kluboch Tipos extraligy, na ich stretnutiach a ani na rokovaniach predstavenstva APHK počas posledného roka predmet diskusie. Nerozumieme preto atakom a vyťahovaniu tém, ktoré vyrušujú našich priaznivcov a očierňujú kluby extraligy v očiach verejnosti.

Prečítajte si aj

Lsnldxcmglnghô dc vhb sjct cbv ybcz.Peter Oremus vytiahol zaujímavú štatistiku Zvolena a čaká na správy ohľadom kľúčových hráčov

Aby sme zamedzili šíreniu dezinformácií a tendenčných tvrdení verejne prehlasujeme, že:
- naším jednoznačným cieľom je pomáhať slovenskému hokeju, keďže aj v našom záujme je, aby napredoval,
- nechceme a ani sme nechceli zvyšovať počet legionárov v extralige,
- nechceme a ani sme nechceli uzatvorenú ligu, sme a aj sme boli za možnosť postupu do extraligy formou baráže,
- nechceme a ani sme nechceli znižovať počet povinných mladých hráčov. Naopak, kluby s „údajne“ inou filozofiou ako podľa prezidenta Miroslava Šatana idú príkladom a dávajú oveľa väčší priestor mladým hráčom ako dva kluby, ktoré sa vyjadrili a pritom majú v kádroch najväčší počet cudzincov,
- nechceme a ani sme nechceli žiadne finančné plnenie z peňazí SZĽH. Extraliga si musí vedieť získať vlastnou aktivitou komerčné peniaze. Sme za marketingovú autonómiu, tak ako tomu bolo doteraz a tak ako je tomu vo všetkých vyspelých ligách sveta vrátane Česka,
- sme za solidaritu a rovnoprávnosť klubov, ktorá je základom športu. Kluby musia dostávať zo spoločného marketingu rovnaký podiel prostriedkov, tak ako je to nastavené v APHK.

Prečítajte si aj

Alexander Radulov a jeho gólové oslavy.NHL: Tím zámorskej profiligy poslal slovenského hokejistu na "kondičný pobyt"

Nemôžeme ani súhlasiť s názormi majiteľov Slovana Bratislava, ktorí na poslednom stretnutí vyzvali Asociáciu profesionálnych hokejových klubov, aby vypovedala zmluvu s doterajšími partnermi a išla do likvidácie. Zároveň by sme podľa nich mali založiť novú akciovú spoločnosť, v ktorej by mal bratislavský klub dominantné postavenie vo vedení, právo veta a 30 % zo získaných marketingových príjmov by malo putovať do Slovana. Vedenie Asociácie profesionálnych hokejových klubov a aj kluby si vážia svojich partnerov a nemajú v pláne vypovedať zmluvy len z dôvodu, aby vyhoveli požiadavke jedného klubu.

Prečítajte si aj

Jlgynlx cnvmjh bk, cjgjcv.Šatana chce vymeniť extraligový funkcionár: SZĽH jeho kandidatúru ešte neeviduje

Zo strany majiteľa Slovana Rudolfa Hrubého po prevzatí klubu zazneli slová, že jeho snom je, aby sa klub v prípade kvality vrátil do KHL, alebo presunul do inej súťaže. Nedávno slová o KHL dementoval, vraj ich nikdy nepovedal. Na stretnutí so zástupcami APHK však informoval, že Slovan sa chce pre budúcnosť dohodnúť s českou ligou a v slovenskej by hralo jeho B-mužstvo. Rezervné mužstvo Slovana pre extraligu nie je prínosom. Kluby chcú naďalej pracovať na zvyšovaní kvality a úrovne súťaže, nie na jej degradácii.

Prečítajte si aj

Lkdmvly mlbgml. mô-yf b.Hovorka: Sme extraligové mužstvo a extraligoví hráči, víťaz prvej ligy nesmie dostať šancu

Sme za dohodu so Slovanom Bratislava, chceme si sadnúť za rokovací stôl, hľadať kompromisné riešenia, ale mocenské požiadavky bratislavského klubu sú pre ostatné kluby extraligy neprijateľné. Aj v slovenskom hokeji musí fungovať princíp solidarity. Špičkový hokej sa nemôže hrať iba v Bratislave, aj deti a mládež v iných mestách potrebujú vidieť vzory hrajúce v kvalitnej súťaži."

Prečítajte si aj

Klydmg xfcgvhbmkxj ctjzcgjh.NHL: Tatar naštartoval New Jersey k obratu, trafil sa aj Ružička, Ovečkin dobehol Jágra
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články