Nájazdy na troch štadiónoch, Nitra so šiestou výhrou v rade

Slovenská hokejová extraliga dnes pokračovala ďalšou päticou stretnutí. Až tri z nich sa rozhodli až v samostatných nájazdoch. Pozrite si sumár dnešných stretnutí!

Hokejisti majstrovských Košíc zvíťazili v stredajšom zápase 21. kola Tipsport extraligy na ľade Piešťan 3:2. "Oceliari" tak majú na konte už 54 bodov a kraľujú ligovej tabuľke.

Nezaváhal ani druhý Poprad, ktorý vyhral vo Zvolene 4:2. Ďalšiu prehru si pripísal posledný tím tabuľky, Skalica nestačila na Trenčín 2:3 po predĺžení a nájazdoch.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Milan Procházka (Š. Novotný, Schroner), 55. O. Rusnák (Kanko, J. Šimko) - 14. J. Štefanka (R. Mráz, Pupák), 35. J. Ručkay (H. Ručkay, Marek Slovák), rozhodujúci nájazd premenil Stümpel. Rozhodovali: Jura - Bogdaň, Rovenský, vylúčení: 9:10, navyše: Ďurkech 10 minút za nešportové správanie - Nádašdi 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 816 divákov

Nitra pricestovala do Žiliny s dobrou formou, veď vyhrala 5 zápasov v rade. Domáci hokejisti chceli túto sériu prerušiť, no to sa im nepodarilo. Nitra vyhrala šiestykrát v rade a upevnila si štvrtú pozíciu.

MHC Mountfield Martin - HC 05 Banská Bystrica 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Říha (Kolba) - 22. Gachulinec (Matoušek), rozhodujúci nájazd Kafka. Rozhodovali: Baluška – Bednár, Smrek, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3000 divákov

Martinu sa už podarilo prerušiť nelichotivú sériu prehier, no dnes to opäť nevyšlo. Domáci podľahli "Baranom" po samostatných nájazdoch.

HKM Zvolen - HK Poprad 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 29. M. Chovan (Hraško, L. Jurík), 49. Brabenec (Puliš) - 11. Bartečko (Malina, T. Sýkora), 37. Boltun (Bartečko, T. Sýkora), 41. Matis (Hvila), 53. Paločko. Rozhodcovia Müllner - Holienka, Šefčík, vylúčení 6:3, navyše Kroták (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, zmeny: 1. bez L. Čierneho, 2674 divákov.

Zvolenčania chceli v dnešnom zápase zvíťaziť a bodovo sa dotiahnuť na štvrtú Nitru, plány im však prekazili "Kamzíci". Tí sa stále pokúšajú dobehnúť Košičanov, na ktorých strácajú 6 bodov a "Východniari" majú o zápas menej.

Dukla Trenčín – HK36 Skalica 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 4. Šišovský (Petrovický, Dudáš), 60. Hlinka (Nemec, Kozák), rozhodujúci nájazd Mikula – 9. Jankovič (Stloukal, Komínek), 51. Vaškovič (Grundling, Stloukal), Rozhodovali: Lauff – Jobbágy, Korba, vylúčení: 4:4, navyše: Kozák (Trenčín) 10 minút za útok na hlavu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Ďalší zápas, v ktorom rozhodovali až samostatné nájazdy. V tých sa lepšie darilo domácim "Vojakom", ktorý si upevnili šiestu priečku. Skaličania sa naďalej trápia a sú na desiatej pozícii.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 42. Peško (Šedivý), 43. Mišura (Konečný, Klempa) - 16. Spilár (Bartoš, Jenčík), 38. Sojčík (Spilár), 53. Jenčík (Štrbák, Bartoš). Rozhodovali Lokšik - Stano, Orolin, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 852 divákov

Sviatok v Piešťanoch kam pricestoval majstrovský tím z Košíc. Domáci síce v tretej tretine dokázali vyrovnať na 2:2 ale ani to im na bod nestačilo. Košice sú naďalej na prvej pozícii.

Pridal: Boris Silný