Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hudáček si neodpustil vtipnú poznámku k vyradeniu Ameriky, MS a ZOH sa nedajú porovnať

PEKING - Aj keď to boli pre väčšinu z nich najdôležitejšie momenty v doterajších kariérach, slovenských hokejistov neopustil humor ani pred rozhodujúcimi nájazdmi vo štvrťfinále s USA. Dodávali si ním odvahu a sebadôveru a nakoniec sa tešili z prekvapivého triumfu nad jedným z favoritov celého olympijského turnaja.
Aflsmvl dbmydmf,b xafd a.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slováci vyrovnali v poslednej minúte pri power play a prežili aj desaťminútové predĺženie 3 na 3, v ktorom Američania trafili žŕdku. O postupujúcom tak museli rozhodnúť až nájazdy. "Všetci sme boli pozitívni a verili sme si. Ja sám som zavtipkoval, že proti vysokoškolákom predsa nemôžeme prehrať. Som rád, že sa tie moje slová potvrdili a zvíťazili sme," povedal pre TASR center druhého útoku Libor Hudáček.

Prečítajte si aj

Jlafsgynxb cnlmknxc v bgfn.USA nás ako keby chcela vyhnať zo štadióna, vraví Ramsay. Podľa Regendu máme na medailu

Svojimi slovami nechcel znevažovať kvalitu súpera, ktorý má v tíme až 14 hráčov z univerzitnej NCAA. Práve naopak, dodať svojim spoluhráčom optimizmus do rozhodujúcich momentov štvrťfinálového duelu: "Podľa mňa to je, teda vlastne už bolo, najlepšie mužstvo na turnaji. Som rád, že sme sa im vyrovnali a stupňovali sme tlak. Nakoniec sa nám to podarilo a v nájazdoch nám to vyhrali Cehlo s Paťom."

Prečítajte si aj

Jladngdxk cfnhc gngxb c.ZOH 2022: SR otočilo súboj s USA a postúpilo do semifinále!

Myslel tým hrdinov rozstrelu, brankár Patrik Rybár pochytal všetkých päť nájazdov a útočník Peter Cehlárik ako jediný skóroval. "Super zápas, bolo to strašne rýchle, lietali sme hore dole a som rád, že sme sa na nich takto pekne pripravili a dokázali sme s nimi hrať. Keď ide človek bojovať o medaily, je to len párkrát za život. Všetci si to užívame a dúfam, že aj diváci doma," povedal Hudáček, ktorý už má na konte cenný kov z veľkého turnaja. Na MS 2012 v Helsinkách sa tešil zo striebra: "Nedá sa to porovnávať, toto je olympiáda."

Prečítajte si aj

Kldyfy lxômcn.fnh- x cgmv.NHL: Stúpajúca forma Adama Ružičku, štatistiky si vylepšili aj Chára s Tatarom
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články