NHL: Stúpajúca forma Adama Ružičku, štatistiky si vylepšili aj Chára s Tatarom

NEW YORK - Slovenský hokejista Adam Ružička prispel v noci na stredu v NHL gólom k víťazstvu Calgary nad Columbusom 6:2. V 47. minúte po prihrávke Trevora Lewisa zvýšil na 5:1 na Flames, štatistiky si vylepšil o plusový bod.
Zdroj: 41775

Zdeno Chára si pripísal na konto asistenciu. New York Islanders však podľahli na ľade Buffala Sabres 3:6. Chára strávil na ľade 17:36 min. a mal mínusový bod. Tomáš Tatar asistoval pri domácej prehre New Jersey s Tampou Bay 3:6, Devils nevyužili náskok 3:1. Tatar zaznamenal mínusku rovnako ako obranca Tampy Erik Černák.

Zostava SVK na piaty zápas proti USA: Naši chlapci idú za semifinále v tomto zložení

Tatarovmu spoluhráčovi Mariánovi Studeničovi pribudli dva mínusové body. Washington s Martinom Fehérvárym triumfoval na ľade Nashvillu 4:1.Sidney Crosby vsietil jubilejný 500. gól v drese Pittsburghu Penguins a prispel k víťazstvu nad Philadelphiou 5:4 po predĺžení. Crosby sa druhým hráčom "tučniakov" po legendárnom Mariovi Lemieuxovi, ktorý dosiahol 500-gólovú hranicu.

ZOH 2022: Česko prepísalo históriu a letí domov, Fíni majú súpera

Buffalo - New York Islanders 6:3 /za hostí Chára 0+1/

New Jersey - Tampa Bay 3:6 /za domácich Tatar 0+1/

New York Rangers - Boston 2:1sn

Ottawa- St. Louis 2:5

Pittsburgh - Philadelphia 5:4pp

Nashville - Washington 1:4

Calgary - Columbus 6:2 /za domácich Ružička 1+0/