Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kandidát na draftovú jednotku 2023 získal novú zmluvu vo Švédsku: Je neuveriteľne talentovaný

ŠTOKHOLM - Slovenský hokejový útočník Dalibor Dvorský podpísal dvojročný kontrakt so švédskym klubom AIK Štokholm.
Djalfnlas nfbfndbn alsdfb.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Pre 16-ročného útočníka je sezóna 2021/2022 druhá v AIK. Doteraz pôsobil v tímoch do 18 a 20 rokov. V prebiehajúcom ročníku absolvoval aj debut v A-mužstve, ktoré pôsobí v druhej najvyššej súťaži. V najvyššej súťaži hráčov do 20 rokov nazbieral v 25 zápasoch 32 kanadských bodov (15+17). V mužskej súťaži Allsvenskan získal v 12 zápasoch 1 bod.

Pozrite si aj

J ldsnl nbldfmôbô ggfn v.VIDEO Samuel Petráš bolestivo zranil Majdana: Ulrych chcel biť dvoch a Beaudry takmer vykrútil krk Paločkovi

Švédsky klub na oficiálnych stránkach pripomenul, že Dvorský patrí k najsledovanejším útočníkom ročníka 2005, ktorí môžu ísť do draftu NHL v roku 2023. "V AIK som dostal obrovskú príležitosť a som veľmi rád, že budem hrať v klube aj v ďalšej sezóne. V AIK sa už cítim ako doma," povedal Dvorský.

Prečítajte si aj

K ldmvls lnfldn la hndgc.Spišiaci posilnili obranu: Dres Rysov si oblečie účastník ZOH 2014 a 2018

Z predĺženia spolupráce so slovenským útočníkom má radosť aj športový riaditeľ klubu Christoffer Malm: "Dali je neuveriteľne talentovaný hráč, ktorý má pred sebou skvelú budúcnosť. Som veľmi hrdý, že AIK má šancu prispieť k jeho rozvoju v nasledujúcich rokoch. Patrí k najväčším talentom svojej vekovej kategórie a s tým súvisí veľký záujem iných klubov."

Prečítajte si aj

L afnls nbldfnl bôefdb.ZOH 2022: Slovensko prehralo v prípravnom zápase s Nemeckom
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články