Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

SR chýbalo v zostave kvôli opatreniam 5 hokejistov: Súboj pískal Lašák, Cehlárik dostal zelenú

PEKING - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v pondelkovom prípravnom stretnutí v Pekingu s Nemeckom 3:5. Góly SR strelili Michal Čajkovský, Peter Zuzin a Marko Daňo.
Zdroj: 41718
Zdieľajte:

Na modelovaný zápas nenastúpili Branislav Konrád, Mislav Rosandič, Peter Čerešňák, Miloš Roman a Michal Krištof. Podľa pravidiel mohli na duel vykorčuľovať len hokejisti, ktorí sú viac ako 72 hodín v Číne.

Prečítajte si aj

ZOH 2022: Slovensko prehralo v prípravnom zápase s Nemeckom

Hráči, ktorí v predošlých štrnástich dňoch prekonali COVID-19 a sú menej ako tri dni v Číne, mali výnimku a mohli hrať. Počas zápasu prišla do šatne slovenského tímu aj informácia, že príletový test Petra Cehlárika bol negatívny a od utorka sa môže aj na tréningoch pripojiť k mužstvu.

Prečítajte si aj

Kanaďanky reagujú na nezvyčajný súboj, v ktorom dominovali: Lekári nás chceli chrániť

Zverenci trénera Craiga Ramsayho vstúpia do olympijského turnaja v Pekingu štvrtkovým súbojom s Fínskom (9.40 SEČ), v C-skupine sa stretnú ešte so Švédskom (v piatok 11. februára o 9.40 h) a Lotyšskom (v nedeľu 13. februára o 5.10 h).

Prečítajte si aj

Novinka na ZOH v Pekingu? Prvý hokejový zápas sa odohral s respirátormi


ZOH2022 - hokej

Prípravný modelovaný zápas v Pekingu:

SLOVENSKO - Nemecko 3:5 (3:4)

Góly SR: Čajkovský, Zuzin, Daňo

SR: Rybár (Tomek) - Čajkovský, Ďaloga, Marinčin, Nemec, Gernát, Kňažko - Jurčo, Hrivík, Takáč - Kelemen, L. Hudáček, Pospíšil - Slafkovský, Zuzin, Regenda - Daňo, Holešinský

Prečítajte si aj

Slovenský obranca po prestupe do Maďarska exceluje


Hlasy po zápase /zdroj: olympic.sk/:

Marko Daňo, autor tretieho gólu SR: "Stretnutie splnilo účel. Viacerí sme dlhšie nehrali, niektorí z nás neboli pred príchodom do Pekingu aj niekoľko dní na ľade. Prvýkrát sme nastúpili takto pokope, vyskúšali si presilovky i oslabenia. Tréneri – rozhodcovia zápas zvládli."

Šimon Nemec, obranca SR: "Bola to dobrá príležitosť na vyskúšanie si rôznych herných vecí pred začiatkom turnaja. Ukázali sa nám veci, ktoré potrebujeme zlepšiť. Mali sme podľa mňa ešte bordel v obrannom pásme, do začiatku turnaja je ešte priestor na zlepšenie. V tréningovom zápase bez riadnych rozhodcov je normálne, že nedochádza k tvrdým súbojom."

Prečítajte si aj

VIDEO Žilinčania angažovali slovenského šampióna so Zvolenom

Ján Lašák, asistent trénera SR po premiére v pozícii rozhodcu: "Vyšlo to na mňa, že budem rozhodovať. Špeciálne situácie nám prinášajú špeciálne a nezvyčajné veci. Hodil som zo trikrát buly, častejšie ho hádzal nemecký kolega, odpískal som zopár ofsajdov a párkrát som aj poskočil, lebo som sa bál, že ma trafí letiaci puk. Čiarový rozhodca to má veľmi ťažké, keďže puk ho môže bolestivo trafiť. Nemci mali viackrát napriahnuté k nahodeniu, ale zbadali ma a podržali puk, aby ma netrafili."

Prečítajte si aj

Ďaloga sa zlostil, Konrád mal horší tréning, Kelemen bez obáv
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články