Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Akt v Prezidentskom paláci: Čaputová prijala sľub športovcov, hokej zastupoval jeden z lídrov Ramsayho

BRATISLAVA - Bobistka Viktória Čerňanská, hokejista Marek Hrivík, reprezentantka v curlingu na vozíku Monika Kunkelová a parahokejista Marián Ligda v pondelok v Prezidentskom paláci v Bratislave zložili v mene celej olympijskej a paralympijskej výpravy slávnostný sľub do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. V poradí XXIV. zimné olympijské hry sa uskutočnia od 4. do 20. februára v Pekingu a predstaví sa na nich dokopy 50 slovenských športovcov, XIII. zimná paralympiáda je na programe 4. do 13. marca.
Marek Hrivík v zápase s Rakúskom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Štvorica reprezentantov predniesla prítomným slávnostný sľub. V mene celých výprav sa zaviazali rešpektovať a dodržiavať Olympijskú chartu, etické pravidlá a princípy, ktorými sa hry riadia, súťažiť podľa pravidiel a bez dopingu a v ozajstnom športovom duchu.

Prečítajte si aj

Kosticyn odchádza z Minska do Nižnekamsku.Nórsky outsider angažoval veľké meno zo svetových šampionátov

Prezidentka SR následne prijala sľub výpravy a ocenila odhodlanie športovcov. Čaputová zaželala všetkým olympionikom i paralympionikom veľa úspechov a šťastia v Pekingu. "S hrdosťou som si vypočula sľub, s ktorým odchádzate reprezentovať naše Slovensko na olympijské a paralympijské hry do Pekingu. Športové úspechy a víťazstvá na olympijskej pôde sú pre nás všetkých zdrojom hrdosti a nadšenia. Najmä v dnešných časoch, keď je o dobré správy núdza, môžete byť práve vy ich nositeľmi. Každý úspech športovca v slovenskom drese môže aspoň na chvíľu spojiť rozdelenú spoločnosť a ja verím, že takýchto dobrých správ nám pošlete čo najviac," uviedla hlava štátu.

Pozrite si aj

Aj glx nlbnyfl dgfmbgnc.g mgnxbv.VIDEO Christián Jaroš zdvihol divákov zo sedadiel a rozburácal Prudential Center

Pekinské hry sa budú konať za prísnych protipandemických opatrení. Športovci budú pôsobiť v uzavretých bublinách rovnako ako ďalší účastníci olympijských hier. Samozrejmosťou sú prísne hygienické opatrenia a pravidelné testy.

Prečítajte si aj

Lgsdô lnmblaebn lgxn -.Slovenská extraliga do konca januára bez prítomnosti piateho klubu

"Na olympijských hrách nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Tak znie prvá časť myšlienky zakladateľa moderného olympijského hnutia Pierra de Coubertina. V pandemickej dobe však nadobúda aj ďalší význam. Dôležité je, aby sa súťaže vôbec uskutočnili a aby ste sa mohli postaviť na štart zdraví. Verím, že sa každému z vás podarí vyhnúť vírusu a svoje výkony zvládnete so cťou. Ste inšpiráciou pre mladých aj pre deti, predstavujete príklad, ktorý budú mnohí nasledovať. Budete ich motivovať a budú mať túžbu dosiahnuť to, čo vy. Účasťou na olympiáde podporujete aj ďalšiu myšlienku olympijského hnutia, ktorou je bratstvo a priateľstvo medzi národmi vyjadrené symbolom piatich spojených kruhov. Želám vám šťastnú cestu, úspešné vystúpenia a šťastný návrat domov. Spolu s občanmi nášho Slovenska vám budem držať palce," dodal prezidentka, ktorá odovzdala športovcom štátnu vlajku.

Prečítajte si aj

Víťazné oslavy hráčov HK Poprad po finálovom triumfe.HK Poprad predstavil novú posilu: Prichádza brankár, ktorý tento rok chytal v KHL

Najpočetnejšiu časť slovenskej výpravy tvoria hokejisti, jedným z ich lídrov by mal v Pekingu byť aj Hrivík. Pre tridsaťročného útočníka to bude premiérové vystúpenie na ZOH. "Bola pre mňa česť zložiť sľub. Moja kolegyňa to mala ťažšie, lebo ho celý čítala, ja som iba povedal, ´tak sľubujeme´, takže som si nemusel nič písať na ruku. Je to moja prvá olympiáda a dúfam, že si budem môcť pozrieť viac športov, že nás úplne nezatvoria. Už sa na to teším," povedal.

Pozrite si aj

Kfdl yôdôgf cmhm.VIDEO Originálna emócia: Fanúšik Spišskej Novej Vsi skoro dostal infarkt pri góle

"Je škoda, že tu nemohli byť všetci športovci, pretože si to zaslúžia. Pre mňa je časť, že som mohol niesť toto bremeno za nich. Priznám sa, že som bol veľmi nervózny," uviedol po sľube Ligda. "Som rada, že som mohla za všetkých športovcov zložiť sľub pani prezidentke a dúfame, že olympiáda bude podľa každého predstáv. Bola tam trochu tréma, ale myslím si, že sme to všetci zvládli. Je to zážitok a som rada, že som tu mohla byť," uviedla Čerňanská, ktorá sa na olympiádu výborne naladila na juniorských majstrovstvách sveta v rakúskom Innsbrucku-Igls. Devätnásťročná bobistka tam získala kompletnú medailovú zbierku, v monoboboch bola zlatá do 23 rokov a bronzová medzi juniorkami a spolu s Patríciou Tajcnárovou si vybojovali striebro v súťaži dvojbobov v kategórii do 23 rokov.

Prečítajte si aj

Sviecka sviecka sviecka.Zomrel dlhoročný a dôležitý sponzor Nitry či niekdajší šéf firmy Corgoň

"Len niekoľko mesiacov po OH v Tokiu pred nami stojí ďalšia veľká výzva - pripraviť tím na zimné hry v Pekingu. Verím, že naši športovci budú hrdo reprezentovať Slovensko a budeme im veľmi priať, aby priniesli športové výsledky, ktoré si každý fanúšik športu želá," uviedol prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel.

Pozrite si aj

Oiysgjo dflbx chxcn.VIDEO Tréner Popradu urobil obrovský risk, za ktorý nepykal
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články