Chára vyrovnal zápis víťaza Stanley Cupu z roku 2004

NEW YORK - Hráči New Yorku Islanders v zostave s ďalším slovenským obrancom Zdenom Chárom podľahli Torontu 1:3.
Zdroj: 41615

Víťazstvo Maple Leafs vychytal Petr Mrázek (27 zákrokov), obranca Morgan Rielly strelil gól a pridal aj asistenciu. Toronto dalo dva góly v prvej tretine, najskôr sa v oslabení presadil Mitch Marner, ktorý skóroval v treťom zápase za sebou, a potom vyhral súboj s časom Pierre Engvall, keď 0,4 sekundy pred prvou sirénou dostal kanadský tím do vedenia 2:1.

NHL: Ovečkin režisér výhry Caps, Fehérváry s pluskou, Slováci v Jersey mlčali

"Bol to perfektný výkon. Všetky formácie hrali dobre, veľmi sa mi páčila druhá tretina. V tretej sme dovolili súperovi viac, ale výborne chytal Petr," povedal tréner Toronta Sheldon Keefe. Chára v 1639. zápase v základnej časti, čím sa na deviatom mieste histórie dotiahol na Davea Andreychuka, odohral rovných 19 minút. Do štatistík si zapísal dve strely, jeden hit a jednu zblokovanú strelu. Pred zápasom si v UBS Aréne uctili videospomienkou a minútou ticha pamiatku legendy Islanders Clarkea Gilliesa, ktorý v piatok zomrel vo veku 67 rokov.

Kustód zemplínskej Dukly: Chvíľková emócia môže zmeniť človeka a nestojí mi to za to