NHL: Chára päsťami skrotil hráča Philadelphie, Fehérváry so slušným ice-timeom a výhrou

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v noci na stredu v NHL na ľade Philadelphie 4:3 po samostatných nájazdoch. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za "ostrovanov" 16:18 min., vyslal dve strely na bránku, pripísal si mínusku a odsedel sedem trestných minút.
Zdroj: 41592

V tretej tretine dostal päťminútový trest za bitku po tom, ako sa pobil s útočníkom "letcov" Zackom MacEwenom. Flyers natiahli sériu prehier už na deväť duelov. O víťazstve Islanders rozhodol až v deviatej sérii nájazdov Oliver Wahlstrom.

Kňažko sa dostal na olympiádu v hodine dvanástej, Šatan spomenul absenciu Lantošiho

V ďalšom zápase domáci Washington zdolal Winnipeg 4:3 po predĺžení, autorom víťazného gólu bol Tom Wilson. Slovenský zadák v službách Capitals Martin Fehérváry sa počas 20:59 min. na ľade prezentoval dvoma strelami a zapísal si dva plusové body.

Nominácia SVK na ZOH do Pekingu: Ramsay berie mladé pušky aj nováčika zo Zvolena

Washington - Winnipeg 4:3pp

Ottawa - Buffalo 1:3

Boston - Carolina 1:7

Philadelphia - New York Islanders 3:4sn

Nashville - Vancouver 1:3

Dallas - Montreal 3:5

Calgary - Florida 5:1