Černák sa opäť zranil, v slovenskom súboji úspešnejší Chára, hetrik Pastrňáka

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Erik Černák prispel v noci na piatok v zámorskej NHL jednou asistenciou k víťazstvu Tampy Bay nad Vancouverom 4:2. V tretej tretine ho však po strele súpera trafil puk do členka a zápas pre zranenie nedohral.
Zdroj: 41545

Černák sa od 54. minúty už na ľade neobjavoval. Tréner obhajcu titulu Jon Cooper nemal po zápase k zraneniu bližšie informácie. Slovenského zadáka vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Odohral v ňom 18:33 min., pripísal si plusový bod, dvojminútový trest za nedovolené bránenie, rozdal až šesť "hitov" a zblokoval tri strely súpera. Slovenský brankár Jaroslav Halák bol na striedačke, za Canucks chytal Thatcher Demko, ktorý vykryl 17 z 20 striel.

Má vynikajúce videnie a schopnosti na skvelú kariéru, hovorí skaut Stubb o preddraftovom lídrovi Slovenska

Januárové prenosy Tipos extraligy: Štyri vynútené zmeny

Až traja Slováci sa predstavili v zápase New York Islanders - New Jersey (3:2). Z víťazstva domácich "ostrovanov" sa tešil obranca Zdeno Chára, ktorý počas 18:31 min. na ľade vyslal dve strely na bránku. Útočník New Jersey Tomáš Tatar počas 13:43 min. ohrozil domáceho brankára až piatimi strelami, jeho spoluhráč Christián Jaroš odohral v defenzíve Devils 13:13 min. a pripísal si jeden strelecký pokus.

VIDEO Žilina premenovala zimný štadión: Je tam súvis s Petrou Vlhovou

Prvá nominácia Česka na ZOH do Pekingu: Tréner Pešán počíta so zvučnými menami

Fínsky brankár Tuukka Rask zažil víťazný návrat do NHL. Vo svojej tohtosezónnej premiére pomohol Bostonu k domácej výhre 3:2 nad Philadelphiou 25 úspešnými zákrokmi. Všetky tri góly Bruins strelil český krídelník David Pastrňák, bol to jeho 11. hetrik v profiligovej kariére.

Boston - Philadelphia 3:2

Carolina - Columbus 0:6

Tampa Bay - Vancouver 4:2 /ČERNÁK za domácich 0+1/

Detroit - Winnipeg 0:3

New York Islanders - New Jersey 3:2

Nashville - Buffalo 1:4

St. Louis - Seattle 2:1

Chicago - Montreal 3:2 pp