Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Koniec MS U20 2022?

RED DEER - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov si na juniorských MS v Kanade pripísali kontumačné víťazstvo 1:0 nad Ruskom. Stredajší zápas B-skupiny (22.30 SEČ) sa nemohol odohrať, lebo útočník Matvej Mičkov mal pozitívny test na koronavírus a celý ruský tím musel zamieriť do karantény. Oznámila to Ruská hokejová federácia, následne informáciu potvrdil slovenskej výprave organizačný výbor MS. O ďalšom osude šampionátu rozhodne direktoriát turnaja.
Prezident IIHF Rene Fasel.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Je to hrozné. Už sme sa chystali na zápas," povedal v reakcii pre Sportnet útočník SR Adam Sýkora. Podľa webu hockeyslovakia.sk namiesto cesty na štadión zostali slovenskí reprezentanti v hoteli v Red Deere, kde sú ubytovaní. Momentálne čakajú na ďalšie inštrukcie od organizátorov, ktoré by mali prísť z mimoriadneho zasadnutia direktoriátu turnaja. Namiesto zápasu mali popoludní v Peavy Mart Centrium absolvovať tréningovú jednotku.

Prečítajte si aj

J dsygfn dlgnfm- mcg gncv.MS U20 2022: SR bez námahy berie tri body proti Rusku!

Nejasný je nielen osud ruského tímu, ale i celého šampionátu. "Tu sa otvára otázka – aké tajné hry hrá organizačný výbor týchto majstrovstiev sveta mládeže v Kanade," vyhlásil Mičkovov agent Fedotov. "Technické prehry nie sú hokej, ale cirkus. Vykoná sa test, odošle sa do laboratória, potom sa objaví pozitívny výsledok. V tomto prípade Matvej Mičkov. Je to skvelý pocit... Myslím si, že do 24 hodín padne nejaké rozhodnutie o konaní šampionátu."

Prečítajte si aj

Jsldng ealdnmgfl msdhfgcv.MS U20 2022: Česko si pripísalo tretiu prehru, zápas sa však neuskutočnil

Možné zrušenie prebiehajúcich MS naznačil aj bývalý šéf a čestný prezident IIHF René Fasel. "Niekto mi hovoril, že dvaja ruskí hráči mali pozitívny test. Viac o tom neviem. Viem však, že Luc Tardiff (prezident IIHF) požiadal o zasadnutie Rady IIHF, aby prediskutovali status quo turnaja. O hodinu či dve bude známe viac," citoval Fasela web championship.com.

Prečítajte si aj

Ofp akospgds odôlfmô ôL-FBBG.Veľký talent skončil v kádri Spišiakov: Rozhodol sa nezabojovať o miesto v zostave
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články