Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nastal zvrat v prípade Šimona Nemca a Adama Sýkoru

NITRA - Hokejový klub HK Nitra napokon uvoľnil dvojicu Šimon Nemec a Adam Sýkora pre potreby reprezentačného tímu do 20 rokov. Obaja hráči sa v nedeľu popoludní zapojili do prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie na juniorský šampionát v Kanade.
Zdroj: 41028
Zdieľajte:

Nitrania najskôr svojich hráčov neuvoľnili, vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) vyhlásilo, že extraligový tím porušil pravidlá a platné Stanovy v súvislosti s uvoľňovaním hráčov pre povinnosti štátnej reprezentácie. Konkrétne bod 4.1.2 Stanov, v ktorom sa píše: "Klub, za ktorý hokejista-reprezentant pravidelne nastupuje, ho uvoľní v rozsahu, v akom potrebuje jeho služby štátna reprezentácia." Zväz zároveň verejne požiadal vedenie HK Nitra, aby hráčov uvoľnilo pre potreby juniorskej reprezentácie čo najskôr a nerobilo z nich rukojemníkov tejto situácie.

Prečítajte si aj

HC Lausanne pozvalo na dvojtýždňovú skúšku bývalú útočnú tvár Slovana Bratislava

Nitrania reagovali vyhlásením v nedeľu popoludní. Píše sa v ňom, že nie je pravda, že si robí z hráčov rukojemníkov, zväz bol o postoji HK Nitra dopredu informovaný a samotní hokejisti prejavili záujem odohrať nedeľňajší zápas TIPOS Extraligy so Slovanom Bratislava. SZĽH však upozornil klub, že ak hráči do stretnutia nastúpia, podľa bodu 3.5.5 Súťažného poriadku SZĽH bude ich štart klasifikovaný ako neoprávnený. Popoludní web hockeyslovakia.sk informoval, že uvoľnením hráčov považuje SZĽH záležitosť za uzavretú.

Prečítajte si aj

VIDEO Valtonen vypenil po prehre v Košiciach: Redaktorovi dovolil jednu otázku, v ktorej povedal všetko
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články