Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V severnej časti Nízkych Beskýd dokončia štadión: Náklady za 1,3 milióna a kapacita 120 divákov

SVIDNÍK - Práce na výstavbe haly zimného štadióna vo Svidníku, ktorá vznikne prekrytím súčasnej ľadovej plochy, pokračujú podľa harmonogramu. Ako pre TASR uviedla primátorka Svidníka Marcela Ivančová, budúcu zimnú sezónu by mal byť štadión k dispozícii verejnosti.
Iyofdjxô gxlcm n fcfhm cv.
Zdroj: Mesto Svidník
Zdieľajte:

"Ak nenastane prudká zmena počasia, do Vianoc by mali byť hotové všetky práce pod úrovňou terénu. To znamená osadenie dažďovej kanalizácie, jej sfunkčnenie, vybudovanie všetkých prípojok, zabetónovanie pilierov, čiže predpríprava na samotnú stavbu. Zatiaľ sa nevyskytli žiadne problémy," povedala Ivančová.

Prečítajte si aj

L yedxgl fdym lndmfh j.NHL: NY Islanders nestačil na Nashville, Chára o dvadsať rokov mladšieho Rusa zmlátil do krvi


Rozpočet, ktorý vzišiel z verejného obstarávania, predstavuje podľa jej slov sumu 1,35 milióna eur. "Peniaze sú kombináciou regionálneho príspevku, poskytnutého vládou SR vo výške 300.000 eur, ďalej 250.000 eur je dotácia zo Slovenského zväzu ľadového hokeja a 150.000 eur je príspevok Prešovského samosprávneho kraja z Výzvy pre región. Zvyšné prostriedky bude financovať mesto z úveru, ale ak bude možnosť, budeme sa ďalej uchádzať o nenávratné finančné príspevky, vysvetlila Ivančová.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA SR šport hokej NHL Islanders Rangers.Ďalší štart nepridá: Adam Húska opustil káder NY Rangers


Ako ďalej povedala, doteraz to bolo odkryté klzisko. Po novom okrem haly pribudnú aj ´striedačky´ a tribúna s kapacitou viac ako 120 miest. "Samozrejme, hala bude mať veľmi úsporné led osvetlenie a bude v nej aj ventilácia, aby to umožňovalo prevádzku haly ako má byť," doplnila primátorka.

Prečítajte si aj

Dsjlfnl gnakdfn .lcbxm.-dv.VIDEO Bývalý tréner slovenskej reprezentácie sa dočká veľkej pocty. Informoval Dominik Hašek


"Podľa zmluvy je doba ukončenia deväť mesiacov, ale harmonogram prác, ktorý máme odsúhlasený so zhotoviteľom, je nastavený do konca júna budúceho roka. Čiže, je tam rezerva na nejaké nepredvídané okolnosti, ako sú poveternostné vplyvy alebo možno aj covidová situácia. Každopádne, do konca augusta by malo byť dielo kompletne ukončené. Teším sa, že budúca sezóna bude pod strechou," dodala Ivančová.

Prečítajte si aj

Ivana Zošiaková Ivana Zošiaková Ivana Zošiaková.Čistky v kádri prvoligového nováčika: Klub ukončil spoluprácu s päťkou hokejistov
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články