NHL: NY Islanders nestačil na Nashville, Chára o dvadsať rokov mladšieho Rusa zmlátil do krvi

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Islanders v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehrali v noci na piatok v zámorskej NHL s Nashvillom Predators 3:4. Chára strávil na ľade 17:27 min a na konto si pripísal mínusový bod. Za bitku s ruským mladíkom Yakovom Treninom si v prvej tretine vyslúžil päťminútový trest. Ďalšie dve minúty dostal za nešportové správanie.
Zdroj: 41336

Calgary s Adamom Ružičkom podľahlo Caroline 1:2 po predĺžení, o zisku dvoch bodov pre Hurricanes rozhodol Sebastian Aho. Tampa bez zraneného Erika Černáka zvíťazila na ľade Toronta 5:3, Steven Stamkos zaznamenal gól a tri asistencie. Chicago uspelo na ľade Montrealu 2:0. Marc-Andre Fleury vykryl všetkých 30 striel Canadiens a stal sa tretím brankárom v histórii profiligy, ktorý odchytal 500 víťazných zápasov. Nathan Walker prispel prvým hetrikom v súťaži k triumfu St. Louis nad Detroitom 6:2.

Ďalší štart nepridá: Adam Húska opustil káder NY Rangers

Columbus - Anaheim 1:2sn

Montreal - Chicago 0:2

Toronto - Tampa Bay 3:5

NY Islanders - Nashville 3:4

St. Louis - Detroit 6:2

Calgary - Carolina 1:2pp

Edmonton - Boston 2:3