VIDEO Dallas Stars vytvoril nový rekord v celej histórii NHL

DALLAS - Dallas zdolal doma Columbus 3:2 a zaznamenal šiesty triumf v sérii. Dvoma gólmi sa na tom podieľal Jason Robertson, slovenský obranca domácich Andrej Sekera odohral necelých 10 minút.
Zdroj: 41278

Robertson otvoril skóre v 68. sekunde a vytvoril tak nový rekord NHL. Dallas ako prvý tím v histórii profiligy skóroval v štyroch zápasoch za sebou v úvodných 75 sekundách. Robertson mal aj posledné slovo v zápase, keď v druhej tretine uzavrel skóre. Bodoval tak v piatom zápase za sebou. "Patrí k najlepším ofenzívnym hráčom v lige. Pokojne dnes mohol dať aj hetrik. Hrá vo veľkej pohode,” povedal na adresu 22-ročného útočníka tréner Stars Rick Bowness.

NHL: Sekera, Černák s víťazstvami, z Tatara sa stáva strelec, ale body nezískal

Dve asistencie si pripísal veterán Joe Pavelski a stal sa jedenástym hráčom v histórii NHL, ktorý vo veku 37 a viac rokov zaznamenal štyri viacbodové zápasy za sebou. Naposledy sa to podarilo Cliffovi Ronningovi v sezóne 2003-2004.

MS U20 2022: Feneš nominoval 31 hráčov vrátane dvoch tínedžerov, na lavičku prichádza tréner z USA