Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Šišovský sa vypýtal z Popradu do nového klubu, vicemajster angažoval rodáka zo zahraničia

POPRAD - Slovenský hokejový útočník Samuel Mlynarovič sa vrátil do materského klubu HK Poprad. V tíme "kamzíkov" zároveň skončil útočník Peter Šišovský, ktorý zamieril do Nových Zámkov. HK Poprad informoval o zmenách v kádri na oficiálnej stránke.
IJGyolô fbmlxômcv sdynbx.
Zdroj: Ján Saloň
Zdieľajte:

"Chceme zvýšiť konkurenciu na pozícii útočníkov a mať širší káder, pretože nejaké zranenia trápia celé mužstvo. Samuel je náš odchovanec a môže nám ešte niečo ponúknuť. Zmenili sa okolnosti, a preto sme sa rozhodli opäť spojiť naše sily," povedal riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Pozrite si aj

Rt sgsjyôlfg hxfcvbj cfbnxf.VIDEO Fehérváry dôrazne čistil bránkovisko: Poriadne zatočil s hráčom Floridy

Pre 31-ročného Mlynaroviča ide o návrat do Popradu takmer po troch rokoch. Sezónu 2021/2022 začal v najvyššej poľskej súťaži v drese JKH GKS Jastrzebie. V 16 zápasoch získal 7 kanadských bodov za 3 góly a 4 asistencie. V predošlom ročníku 2020/2021 obliekal dresy Michaloviec a Banskej Bystrice. V najvyššej slovenskej súťaži doteraz odohral celkovo 572 zápasov, v ktorých získal 248 bodov za 113 gólov a 135 asistencií. "Moja priorita je zapadnúť do mužstva, byť jeho platná súčasť a pomôcť k tímovému úspechu. Vždy, keď som hral za Poprad, som mal jediný cieľ a to vyhrať posledný zápas sezóny,“ uviedol Mlynarovič pre hkpoprad.sk.

Prečítajte si aj

Kldfjg adjfox kngfx.VIDEO Klhůfek predbehol všetkých doterajších cudzincov extraligy a ohrozil Samuela Bučeka

Šišovský prišiel do Popradu pred sezónou 2021/2022. V 13 zápasoch nazbieral 6 kanadských bodov za 1 gól a 5 asistencií. Jeho novým pôsobiskom sa stal HC Nové Zámky, ktorý potvrdil príchod 30-ročného krídelníka na oficiálnej stránke. "Cítime, že ´Šišovi´ dokážeme ponúknuť v mužstve rolu, v ktorej bude vynikať. Vidíme v ňom veľký potenciál. Sme radi, že môžeme využiť jeho kvality a svojím príchodom nám zároveň zvýši ofenzívnu silu a hĺbku kádra. Nemáme až taký široký káder, preto je veľmi dobré, že sme získali ďalšieho hráča a dokázali sa v krátkom časovom úseku posilniť na všetkých troch pozíciách,” povedal tréner "býkov" Gergely Majoross pre hcnovezamky.sk. Novozámčania nedávno angažovali aj slovenského obrancu Lukáša Kozáka a kanadského brankára Dana Bakalu.

Prečítajte si aj

Oficiálne logo NHL v kanma.So zámorskou NHL sa opäť lúči slovenský hokejista
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články