NHL: Ovečkin strelecky zničil súpera, Tomáš Tatar s tretím gólom a porážkou

NEW YORK - Hokejisti New Jersey Devils prehrali v zápase NHL na ľade Nashville Predators 2:4, k úspechu im nestačil ani gól slovenského útočníka Tomáša Tatara. Slovák stanovil v 60. minúte skóre duelu, keď dosiahol tretí gól v ročníku. Na ľade strávil vyše 15 minút, zapísal si jeden plusový bod.
Zdroj: 40707

Washington na domácom ľade zdolal Floridu 4:3 vďaka hetriku ruského kanoniera Alexandra Ovečkina. Bol pre neho už 28. v NHL, prvý v aktuálnej sezóne. Slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry odohral takmer 20 minút, do štatistík si zapísal dve strely aj dve trestné minúty. New York Islanders bez obrancu Zdena Cháru prehral doma s Pittsburghom 0:1. Slovenský útočník Islanders Richard Pánik odohral vyše 16 minút.

VIDEO Obdivuhodná forma Petra Cehlárika: Na ľade Novosibirsku parádne skóroval a je kráľom strelcov

Obhajca Tampa Bay zdolal doma nováčika zo Seattle 3:0, ruský brankár Andrej Vasilevskij predviedol 17 úspešných zákrokov, zaznamenal druhý shutout za sebou a získal 200. víťazstvo v kariére v profilige. Lightning vyhrali tretí zápas za sebou. New York Rangers uspeli v stretnutí na ľade Bostonu 5:2 a slávili v NHL tretie víťazstvo za sebou. Artemij Panarin, Ryan Strome a Dryden Hunt sa na výhre zhodne podieľali gólom a asistenciou.