VIDEO Liptáci po Nitre zaskočili aj favorizovaný Slovan, 19-ročný talent vychytal Duklu Trenčín

BRATISLAVA - Hokejisti HKM Zvolen sa v 18. kole Tipos extraligy bodovo dotiahli na lídra tabuľky Slovan Bratislava. Na domácom ľade si poradili s Prešovom 3:2 a víťaznú sériu súpera zastavili na čísle sedem. Gól, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný, strelil v 36. minúte útočník Peter Krieger, ktorý od príchodu do Zvolena bodoval v každom z 9 zápasov, do ktorých nastúpil.
Zdroj: 41173

Zvolenčania majú po 18. kole 36 bodov a za lídrom tabuľky Slovanom Bratislava zaostávajú iba o skóre. "Belasí" iba čiastočne splnili úlohu favorita a na ľade Liptovského Mikuláša vyhrali až po predĺžení. Duel priebežne posledného tímu s prvým rozhodol 22 sekúnd pred koncom predĺženia obranca Matt MacKenzie. Slovanisti, ktorí nastúpili bez útočníka Marcela Haščáka, v zápase viedli 2:0, ale Liptáci dotiahli dvojgólové manko rovnako ako v piatkovom zápase s Nitrou a aj tentoraz doviedli zápas do predĺženia.

S dvojbodovým odstupom za vedúcou dvojicou sú hráči Michaloviec. Tí sa v Spišskej Novej Vsi rehabilitovali za nedávne prehry so Slovanom (1:6) a Nitrou (3:0). Na ľade nováčika zvíťazili 4:2.

Hráči Nových Zámkov zastavili sériu prehier na čísle štyri. Na víťazstve na ľade Dukly Trenčín 2:1 mal výrazný podiel 19-ročný brankár Viktor Mičík, pre ktorého to bol druhý zápas v extralige, no zároveň prvý, v ktorom odchytal celých 60 minút. Hoci "vojaci" výrazne prestrieľali Novozámčanov (47:21), za Mičíka prepadla iba strela Berishu v 13. minúte, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne.

VIDEO Ako hviezdny Connor McDavid v NHL: Nádherné gólové sólo útočníka Banskej Bystrice v derby so Zvolenom

18. kolo TEL:

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Góly: 5. Kuru (Nieminen, Atwal), 60. Vartovník (Giľák, Hamráček) - 3. Suja (Faith, Regenda), 38. Kukuča (Cameranesi), 59. Galamboš (Williams), 60. Kukuča (Macejko). Rozhodovali: Kalina, Krajčík- Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 6:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 100 divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Petgrave, Malina, Ouellet - Beaudry, Atwal, Ordzovenský, Romaňák, Česánek, Tomala – Štrauch, Vrábeľ, Majdan- Nieminen, Kuru, Rapáč - Hamráček, Tyczynkí, Ščurko - Vartovník, Giľák

Michalovce: Williams - Macejko, Bokroš, Mudrák, Gajdoš, Ťavoda, Mihálik, Hajnik, Stripai – Keränen, Mráz, Cameranesi- Regenda, Suja, Faith – Kukuča, Buc, Žitný- Chalupa, Galamboš, Mašlonka

HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 13. Berisha (Krajč, Kudla) – 20. Jackson, 28. Šiška (Roman). Rozhodovali: Baluška, Jobbágy - Synek, Ševčík, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:O, oslabenia 0:2, 1255 divákov.

Trenčín: Bowns – Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Chovan, Nemčík, Martiška, Nátny – Tybor, Rehuš, Bezúch – Hudec, Paukovček, Honzek – Krajč, J. Švec, Berisha – Krajčovič, Mikyska, Beták

Nové Zámky: Mičík – Hatala, Bull, Fereta, Holenda, Ligas, Roman, Mišiak – Varga, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Kurbatov, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferényi, Hrabčák

HKM Zvolen – HC Grotto Prešov 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 11. Stupka (J. Mikúš, Jedlička), 30. Török (Roy), 36. Krieger (Puliš, Leskinen) – 7. O. Turan (Michnáč, Zagrapan), 47. Welychka (Šimun). Rozhodovali: Müllner, D. Konc st. – Kacej, Šefčík, vylúčení na 2 min: 3:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 100 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Roy, Diakov, Kubka, Hraško, S. Barcík – Jedlička, J. Mikúš, Zuzin – Krieger, Puliš, Leskinen – Török, Saracino, Stupka – Csányi, Marcinek, Chlepčok

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Bakala, M. Bača, D. Růžička, D. Jendroľ, O. Turan, F. Fekiač – Welychka, Čacho, Ľalík – Michnáč, Šimun, J. Sýkora – T. Nauš, Zagrapan, A. Nauš – Žilka, V. Fekiač, P. Halama

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 3:4 pp (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 23. Obdržálek (Värttinen, Ventelä), 26. Kriška (Ventelä, Hovorka), 54. Paločko (Ilenčík, Mezovský), 65. MacKenzie (Harris) - 4. Yogan (Valach, Kytnár), 17. Harris (Yogan), 31. Jääskeläinen. Rozhodovali: Smrek, Korba - Gegáň, Frimmel, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 100 divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel - Ventelä, Värttinen, Šepelev, Salija, Ilenčík, Mezovský, J. Nemec - Kriška, Hovorka, Obdržálek - Petráš, Walega, Jurík - Uhrík, Murček, Paločko - Haluška, Kalousek, Dunčko

Slovan Bratislava: Windsor - MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo - Takáč, Rapuzzi, Fominych - Gašpar, Harris, Jääskeläinen - Yogan, Kytnár, Matoušek - Šotek, Bezák, Sukeľ

Pozrite si aj

VIDEO Krásne spestrenie východniarskeho derby: Dcérka ruského brankára svojim umením rozjasala fanúšikov