Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

HK Poprad hľadal nových trénerov: Z užšieho výberu si vicemajster vybral jedno meno

POPRAD - Trénerský tandem Peter Mikula - Ján Šimko na lavičke popradského vicemajstra je minulosťou.
MetaTitle: SR Hokej TEL 3.kolo Prešov Poprad POX.
Zdroj: TASR – Milan Kapusta
Zdieľajte:

Poprad spadol predovšetkým do výsledkovej krízy. Šiesta prehra v rade definitívne zlomila väz trénerovi Petrovi Mikulovi, s ktorým sa pod Tatrami rozlúčili ostatný víkend. Od tímu sa rozhodol odísť aj jeho asistent Ján Šimko.

Prečítajte si aj

Gôk dgflô mdslfmbl cgn gxcn v.Pašek si údajne kládol za vinu smrť Sádeckého: Hrozný skutok vraj plánoval

"My sme mali sedenie a pohovory s realizačným tímom a hráčmi už pred zápasom s Prešovom a bavili sme sa o rôznych možnostiach, ako priniesť nový impulz a tím nakopnúť. Zápas s Prešovom ukázal, že toho nefunguje viac a budú musieť prísť rázne zmeny. Najprv prišiel na rad post hlavného trénera a jeho asistenta. Ján Šimko dostal od nás inú ponuku v rámci širšieho realizačného tímu, ale rozhodol sa ju neprijať. Ja musím obom trénerom poďakovať, dali za ten čas popradskému hokeju veľa. Bohužiaľ, aj toto prináša hokejový život," vysvetľuje aktuálny stav v realizačnom tíme Popradčanov riaditeľ klubu Ľudovít Jurínyi, pre oficiálny web tímu.

Prečítajte si aj

Ramsay aj pred druhou akciou v sezóne musel meniť zostavu.V nominácii SR do Nemecka tri zmeny: Troch legionárov nahradia kanonieri Nitry i Nových Zámkov a Rosandič

Slovenský vicemajster už do reprezentačnej prestávky nehral žiadny súťažný duel, a tak mohol v pokoji rozhodiť siete a obzerať po nových lodivodoch. Jurínyi už prezradil, že sa zhodli na jednom mene. V Poprade si vyberali z ôsmich koučov rôznych národností. "Vždy som bol za slovenských trénerov, ale všetci, ktorých by sme chceli sú pod zmluvou, tak sme sa museli obzerať v zahraničí. Do užšieho výberu sa dostalo osem mien z Česka, Fínska, Švédska, Ruska, Lotyšska a Kanady. Nakoniec sme sa zhodli na jednom mene v rámci širšieho vedenia klubu a dúfam, že sme sa rozhodli správne a prinesie to nový impulz. Ale na záver chcem dodať, že tu môže prísť hocikto, ale ak nebudeme ťahať za jeden povraz a navzájom sa rešpektovať, tak nič nedosiahneme. Verím, že negatívna éra je minulosťou a začíname odznova a ideme za svojim cieľom," dodal pre hkpoprad.sk šéf klubu. Kamzíkov v ďalšom priebehu sezóny povedú aj dvaja noví asistenti.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Bratislava šport hokej IHL 25. kolo predohrávka BAXmetaTitle: SR Bratislava šport hokej IHL 25. kolo predoHokejisti iClinic Bratislava Capitals čoskoro spoznajú svoj osud
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkpoprad.sk

Diskusia

Podobné články