Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Marián Hossa sa vracia do Chicaga

CHICAGO - Bývalému slovenskému hokejistovi Mariánovi Hossovi sa dostane veľkej pocty od klubu NHL Chicago Blackhawks. "Jastrabi", s ktorými získal v minulosti trikrát Stanleyho pohár (2010, 2013, 2015), mu venujú špeciálny večer pod názvom "Marian Hossa Legacy Night". Slávnostný ceremoniál sa uskutoční 9. novembra pred domácim zápasom Chicaga s Pittsburghom.
Fp apykpfkadfbxkbôdbfg asxbvydbyfdvvc gngbv.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Blackhawks si uctia svojho bývalého útočníka ešte predtým, než ho uvedú do Siene slávy v Toronte. "Ahojte, fanúšikovia Blackhawks. Vraciam sa do Chicaga. Neviem sa dočkať, keď vás uvidím v United Center na svojej Legacy Night," odkázal 42-ročný Hossa vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Prečítajte si aj

N x§h cm,ô ,ny§ôxlcfny nmc,.64-ročná kanadská legenda hrá najťažší zápas: Zatiaľ prehrávam 0:1, ale ešte som nepovedal posledné slovo

Slovenský krídelník prišiel do Chicaga v roku 2009 ako voľný hráč a v klube strávil záverečných osem rokov svojej profiligovej kariéry. Vďaka svojej komplexnej hre a sa zaradil medzi najslávnejšie osobnosti klubu, ktorý práve počas Hossovej éry vyrástol v hokejovú dynastiu. Hneď vo svojej prvej sezóne vybojoval s Blackhawks majstrovský pohár a tento úspech potom zopakoval ešte dvakrát. Za Chicago odohral dokopy 534 zápasov základnej časti, v ktorých nastrieľal 186 gólov a nazbieral 229 asistencií, v play off pridal v 107 dueloch 73 bodov (21+52). Kariéru ukončil v roku 2017 pre kožné problémy spôsobené alergiou na výstroj.

Prečítajte si aj

Libor Hudáček mieri späť do KHL.VIDEO Premiéra Libora Hudáčka vo Švajčiarsku ako z ríše snov

Po Hossovi venujú Blackhawks v tejto sezóne "Legacy Night" aj jeho bývalým spoluhráčom z majstrovských tímov - Andrewovi Shawovi (13. januára 2022), Brentovi Seabrookovi (31. januára) a Niklasovi Hjalmarssonovi (3. marca). Hossu mali do hokejovej Siene slávy uviesť už minulý rok, ale slávnostný akt vtedy zmarila pandémia koronavírusu. Ceremoniálu v Toronte sa dočká až v pondelok 15. novembra o 19.30 h (utorok 16. novembra o 1.30 SEČ). Informáciu priniesli oficiálny web NHL a portál nbcsports.com.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA SR hokej šport Blackhawks Devils.NHL: Tatar prispel k výhre New Jersey, Chára odohral 20 minút a má na konte úvodné víťazstvo v ročníku
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články