VIDEO Premiéra Libora Hudáčka vo Švajčiarsku ako z ríše snov

ZÜRICH - Slovenský hokejový útočník Libor Hudáček sa pri svojom debute v drese švajčiarskeho HC Lugano zaskvel dvoma gólmi. Zariadil tak triumf svojho tímu v utorňajšom ligovom dueli na ľade Rapperswilu 3:1.
Zdroj: 39531

Tridsaťjedenročný Hudáček koncom minulého týždňa ukončil svoje pôsobenie v tíme účastníka KHL Neftechimik Nižnekamsk a presťahoval sa do najvyššej švajčiarskej súťaže. V súboji s Rapperswilom nastúpil v prvej formácii a gólmi v 5. a 37. minúte sa postaral o otočenie skóre v prospech hostí, ktorí svoje víťazstvo spečatili v závere duelu pri hre súpera bez brankára po zásahu Marka Arcobella.

NHL: Tatar prispel k výhre New Jersey, Chára odohral 20 minút a má na konte úvodné víťazstvo v ročníku

Hudáček sa podľa hlasovania fanúšikov Lugana stal mužom zápasu. Odohral viac ako 15 minút, mal dva plusové body, tri strely a dvakrát sedel na trestnej lavici. Jeho tímu patrí v priebežnej tabuľke ôsma pozícia. Hudáček predtým odohral v prebiehajúcej sezóne za Nižnekamsk jedenásť zápasov, zaznamenal v nich tri asistencie a tri "mínusky".