KHL: Liška hrdinom svojho tímu, rozhodol v predĺžení

MOSKVA - Slovenský útočník Adam Liška strelil víťazný gól hokejistov Severstaľu Čerepovec proti Neftechimiku Nižnekamsk v sobotňajšom stretnutí KHL. V 63. minúte rozhodol v predĺžení o triumfe svojho tímu 6:5 po predĺžení.
Zdroj: 39075

Čerepovec mohol získať tri body už v riadnom hracom čase, keď po 2. tretine viedol 5:1. Hostia však mali mohutný finiš a v záverečných siedmich minútach skórovali trikrát. Severstaľ sa však zásluhou Lišku napokon tešil z víťazstva a patrí mu 10. priečka v Západnej konferencii.

Do kanadského bodovania sa zapísal aj obranca Michal Čajkovský v drese Novosibirska. Sibir však prehral na ľade Omsku 3:4.

Ľupták sa ospravedlňuje za výsledky Prešova: Ak sa to nezmení, tím prejde veľkou obmenou

KHL - sobota:

Viťaz Podoľsk - Dinamo Riga 3:4 pp (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 19. Ojamäki, 31. Kemilainen, 38. Aaltonen - 3. a 62. Šinkaruk, 11. Karjalainen, 40. Sotnieks

Avangard Omsk - Sibir Novosibirsk 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 22. a 32. Jakupov, 29. a 55. Telegin - 5. a 39. Litovčenko, 35. Golubev (ČAJKOVSKÝ)

Severstaľ Čerepovec - Neftechimik Nižnekamsk 6:5 pp (3:0, 2:1, 0:4 - 1:0)

Góly: 2. a 28. Kodola, 4. a 37. Nattinen, 7. Makejev, 63. LIŠKA - 21. a 58. Chajrullin, 42. Klok, 54. Knot, 58. Miťakin