Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Michalovce uvoľnili fínskeho brankára a angažovali jedného z najlepších Američanov

MICHALOVCE - Extraligový klub HK Dukla Ingema Michalovce angažoval 25-ročného amerického brankára Devina Williamsa. Jeho príchod je reakcia vedenia Dukly na ukončenie spolupráce s fínskym brankárom Juliusom Pohjanoksom. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.
F skyp ykôfbmyldm Syjlbyx.
Zdroj: Matt Mead Photography LLC
Zdieľajte:

Pre Williamsa budú Michalovce prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky. Jeho doterajšia kariéra sa odvíjala v nižších zámorských súťažiach. Pred vstupom do mužského hokeja pôsobil v kanadskej juniorskej súťaži OHL v drese Erie Otters, v ktorej bol spoluhráč súčasnej hviezdy NHL Connora McDavida. Od roku 2017 odohral štyri sezóny ECHL v drese Tulsa Oilers. V sezóne 2018/2019 bol s priemerom 2,12 inkasovaného gólu na zápas najlepší spomedzi všetkých brankárov ECHL. V úvode sezóny 2012/2013 si zahral na prestížnom mládežníckom turnaji Hlinka Gretzky Cup.

Prečítajte si aj

Dkôsdfô sgd f§bl d§§fg§ydb.fd.Na olympiádu do Pekingu pôjdu hráči Slovenska pod jedinou podmienkou

Pohjanoksa prišiel do Michaloviec pred sezónou 2021/2022 z druhej najvyššej švédskej súťaže. V Dukle mal vytvoriť fínsku brankársku dvojicu s Karolusom Kaarlehtom, no zo zdravotných dôvodov nebol tímu k dispozícii. Kaarlehto chytal vo všetkých doterajších zápasoch sezóny, v pozícii náhradníka bol slovenský brankár Michal Vojvoda.

Pozrite si aj

Rozhodca Pavel Komarov.VIDEO V Rusku hlavný rozhodca hrubo porušil disciplínu: Jeho kariéra sa skončila
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články