Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Petrohradu sa zo zámoria vrátil jeho niekdajší kanonier

PETROHRAD - Ruský útočník Nikita Gusev sa po dvoch rokoch v NHL vrátil do Kontinentálnej hokejovej ligy. Na ročnej zmluve sa dohodol s SKA Petrohrad, v ktorého drese úspešne pôsobil v rokoch 2015 - 2019. Klub informoval o staronovej posile na oficiálnej stránke.
L ygnmbyl xdbgx lôxfgn.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Olympijský víťaz z roku 2018 odišiel z Petrohradu do NHL v roku 2019 po tom, čo s 81 kanadskými bodmi v základnej časti suverénne opanoval bodovanie KHL (druhý hráč v poradí mal 46 bodov). Už v roku 2012 ho do NHL draftoval klub Tampa Bay Lightning, ktorý práva na neho posunul v roku 2015 do Vegas Golden Knights. V NHL debutoval v ročníku 2019/2020 v drese New Jersey Devils, ktorí získali Guseva výmenou z Vegas. Podpísal s nimi dvojročnú zmluvu s priemerným ročným platom 4,5 milióna dolárov.

Prečítajte si aj

Ofp akospgds odôlfmô ôL-FBBG.V drese Spišiakov sa v piatok predstaví nová tvár v obrane

V prvej sezóne odohral 66 zápasov, v ktorých získal 44 kanadských bodov za 13 gólov a 31 asistencií. V druhom ročníku nastúpil za "diablov" iba do 20 zápasov so ziskom 5 bodov (2+3) pričom viackrát bol na tribúne v pozícii zdravého náhradníka. S klubom sa dohodol na predčasnom ukončení zmluvy a následne zamieril na Floridu za 1 milión dolárov. V drese Panthers nastúpil do 11 zápasov, v ktorých získal 5 bodov (2+3).

Prečítajte si aj

P dsp kmldbmdnbadmfbôlyd,b yxvbddg yd fb fbadf.Spišskú Novú Ves opúšťa odchovanec: Neakceptoval striedavé štarty v Martine
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články