Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

O Richarda Pánika nikto neprejavil záujem

NEW YORK - Slovenského hokejistu Richarda Pánika si z waiver listiny nevybral žiaden klub NHL. Vedenie New Yorku Islanders ho však zatiaľ na farmu neposlalo a ponechalo si ho v kádri.
MetaTitle: USA Hokej NHL Flyers Islanders Príprava.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

"Ostrovania" umiestnili 30-ročného útočníka na waiver listinu v sobotu, no v lehote 24 hodín po ňom nikto nesiahol. Islanders ho stále môžu poslať do farmárskeho tímu Bridgeport Sound Tigers (AHL) v ďalšej fáze sezóny, už bez nutnosti zaradiť hráča na waiver.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Trenčín šport hokej TEL 6. klo Poprad TNX.Dubec dal za pravdu Pardavému v otázke rozhodcov, tréner Dukly im poslal odkaz

Islanders získali Pánika 17. júla z Detroitu v rámci výmeny za obrancu Nicka Leddyho. Red Wings si na základe dohody tímov ponechali časť jeho 2,75-miliónového platu, takže "ostrovania" vyplácajú slovenskému krídelníkovi ročne iba polovicu - 1,375 milióna dolárov. Pánikova zmluva, ktorú podpísal ešte ako hráč Washingtonu, vyprší až po sezóne 2022/2023.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Flyers Islanders Príprava.Zdeno Chára a Zach Parise zarobia v NY Islanders rovnakú sumu

Newyorský tím má po podpisoch veteránov Zdena Cháru a Zacha Pariseho príliš veľa hráčov s jednocestnými zmluvami, navyše má napätý platový strop a potrebuje si uvoľniť priestor v rozpočte. Okrem Pánika zapísal v sobotu na waiver aj obrancu Thomasa Hickeyho, ktorého si takisto nikto nevybral. Podľa denníka Newsday bude generálny manažér Lou Lamoriello pred štartom ročníka čakať do poslednej chvíle, aby upravil káder.

Pozrite si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 5.kolo Michalovce Nitra KEX.VIDEO Takto strelil brankár Kaarlehto gól do siete Spišskej Novej Vsi

Pánik pôsobil v minulosti v NHL aj v Tampe Bay, Toronte, Chicagu a Arizone. Do Detroitu prišiel na konci základnej časti minulej sezóny z Washingtonu spolu s českým útočníkom Jakubom Vránom. Za Red Wings odohral dvanásť zápasov, v ktorých si pripísal štyri body za gól a tri asistencie.

Prečítajte si aj

Sdlg yôlbô xbôx -nhx.Trebišov aj s druhým šampiónom s bratislavským Slovanom
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články