Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovenský reprezentant Marko Daňo doriešil prebiehajúci ročník

TŘINEC - Slovenský hokejista Marko Daňo bude naďalej obliekať dres HC Oceláři Třinec. S vedením českého extraligového klubu sa dohodol na predĺžení spolupráce až do konca sezóny.
Marko Daňo v drese Třinca.
Zdroj: HC Oceláři Třinec
Zdieľajte:

Dvadsaťšesťročný útočník so skúsenosťami zo zámorskej NHL prišiel do Třinca na začiatku septembra, keď s úradujúcim českým majstrom podpísal pôvodne dvojmesačnú zmluvu. Odvtedy nastúpil v drese "oceliarov" v 11 zápasoch, v ktorých strelil štyri góly. "Rokovania o predĺžení kontraktu do konca sezóny boli veľmi krátke. My aj Marko Daňo sme mali jednoznačne záujem na tom, aby náš dres obliekal minimálne do konca tohto ročníka," uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ klubu Jan Peterek. "Marko naskočil do rozbehnutého vlaku, v prvej formácii spoločne s Martinom Růžičkom a kapitánom Petrom Vránom hrali výborne a vyzerá to tak, že si sadli. Verím, že bude pokračovať v dobrých výkonoch a bude zvyšovať tempo," dodal.

Prečítajte si aj

Tréner osemnástky Ivan Feneš.SR 18 odolávala tlaku nováčika, ale pripísala si štvrtú prehru v sezóne

"Marko je kvalitný útočník. Očakávame od neho bodový prísun. Je veľmi silný na puku, chodí do bránky a vyhráva osobné súboje. Je to veľmi silový korčuliar," opísal silné stránky slovenského útočníka tréner Třinca Václav Varaďa. Ďalšie pokračovanie spolupráce si pochvaľuje aj samotný Daňo. "V šatni sa mi medzi hráčmi páči a zázemie klubu je neskutočné, takže nebolo čo riešiť. Vyhrávame, čo je príjemné. Mužstvo je kvalitné a som presvedčený, že je to na ľade vidieť. Uvedomujem si čiastočne aj tlak okolia, ktoré po dvoch majstrovských sezónach očakáva, že na úspešné roky nadviažeme. Rozumiem tomu a som pripravený Třincu pomôcť," uviedol Daňo v rozhovore pre klubový web.

Prečítajte si aj

Lukáš Opáth Lukáš Opáth.Banská Bystrica spečatila spoluprácu so silným domácim partnerom

Daňo strávil predchádzajúcich šesť rokov v zámorí, v NHL odohral v dresoch Winnipegu, Columbusu a Colorada dokopy 141 zápasov a nazbieral 45 bodov (19+26). Štartoval na štyroch MS, v nedávnej kvalifikácii pomohol slovenskej reprezentácii k postupu na ZOH 2022 do Pekingu.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA hokej NHL Kings Capitals.Washington prezradil informácie o zdravotnom stave Fehérváryho
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články