Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Fanúšikovia sa môžu v určitom počte vrátiť na tribúny a musia splniť tri podmienky

BRATISLAVA - Na športových podujatiach najvyšších domácich a medzinárodných súťaží budú môcť obsadiť diváci 50 percent kapacity štadióna, vo fáze monitoringu bez limitu fixného počtu. Vyplýva to z novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) s účinnosťou od piatkovej 20.00 h. Zmena sa teda týka i otváracieho duelu nového ročníka najvyššej futbalovej súťaže AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.
Fanúšikovia HKM Zvolen v hľadisku.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Diváci, ktorí sa chcú dostať na tribúny, sa musia preukázať dokladom o zaočkovaní, prekonaní ochorenia COVID-19, alebo negatívnym PCR alebo LAMP testom, nie starším ako 24 hodín. "Už nie je teda možné preukazovať sa antigénovým testom," dodala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Prečítajte si aj

Marek Hrivík so spoluhráčmi.Róbert Lantoši podpísal zmluvu na severe Európy

Objasnila, že podmienky platné pre tieto športové podujatia budú platiť aj pre medzinárodné súťaže organizované medzinárodnou športovou federáciou na základe účasti klubov najvyšších súťaží. "V prípade, že sa okres dostane z fázy monitoringu do stupňa ostražitosti a horších fáz šírenia vírusu, platí, že na štadióne môže byť najviac 2000 divákov v exteriéri a najviac 1000 v interiéri,“ dodala hovorkyňa. Priestory pre divákov sa rozdelia do sektorov, ktoré majú kapacitu najviac 1000 divákov.

Prečítajte si aj

Tyler Toffoli so Sheaom Weberom.Ikona Montrealu Canadiens vynechá budúcu sezónu, trápia ju nešpecifikované zranenia
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články