Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Róbert Lantoši podpísal zmluvu na severe Európy

ŠTOKHOLM - Slovenský hokejový útočník Róbert Lantoši zamieril po dvoch rokoch v zámorskej AHL do najvyššej švédskej súťaže. Na zmluve pre sezónu 2021/2022 sa dohodol s klubom Rögle BK, ktorý o tom informoval na oficiálnej stránke.
Marek Hrivík so spoluhráčmi.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Róberta sme sledovali počas uplynulých dvoch sezón v Severnej Amerike aj v slovenskej reprezentácii. Vie, aké je to hrať vo Švédsku, pretože päť rokov žil vo Västeras. Sme radi, že v našom klube spraví ďalší krok vo svojom hokejovom napredovaní. Je to rýchly útočník, ktorý rád strieľa a má ofenzívne a tvorivé schopnosti," povedal generálny manažér Rögle BK Chris Abbott.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada Hokej NHL play off Tampa Bay Boston Halák.NY Rangers sa na šesť rokov upísal čerstvý víťaz Stanley Cupu

Pre 25-ročného krídelníka ide o návrat do Švédska po štyroch sezónach, ktoré strávil v AHL a predtým v slovenskej extralige. V rokoch 2012 - 2017 nastupoval v mládežníckych, resp. v nižších švédskych súťažiach. "S Chrisom (Abbottom) som bol v kontakte a cítim, že mi chce dať šancu. Vo Švédsku sa mi vždy páčilo. V uplynulých troch sezónach som pracoval na svojej defenzívnej hre, aby som bol viac všestranný. Naďalej sa snažím byť ofenzívny hráč," citovala klubová stránka Lantošiho, ktorý by sa mal k tímu pripojiť 2. augusta.

Prečítajte si aj

Dkaskdask dk askd aksdk adska.Na súpiske Krakenov vydržal len jeden deň: Seattle uskutočnil prvú výmenu

Sezónu 2020/2021 začal v HK Nitra, po rozbehu zámorských súťaží sa pripojil k tímu Providence Bruins v AHL. V drese Nitry získal v 18 zápasoch 18 bodov, v Providence si v 25 zápasoch pripísal 15 bodov. V závere sezóny reprezentoval SR na MS v Rige. V 8 zápasoch strelil 1 gól, ku ktorému pridal 5 asistencií, pričom vytvoril produktívny útok s Petrom Cehlárikom a Marekom Hrivíkom.

Prečítajte si aj

Sj ADJ JSDJA SDJASJDJA SJDJ D.SR 20 budúci týždeň nastúpi na Turnaj štyroch krajín, Podkonický si vybral ďalšieho asistenta
Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články