Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Seattle nakoniec nesiahol po obrovských hviezdach, týka sa to aj Slovákov

SEATTLE - Obranca Mark Giordano z Calgary, útočník Jordan Eberle z New Yorku Islanders či Yanni Gourde z majstrovskej Tampy Bay - to sú najzaujímavejšie výbery nového klubu NHL Seattle Kraken v rámci expanzného draftu. Ten sa uskutočnil v noci na štvrtok SELČ a v poradí 32. tím profiligy si v ňom vyberal od konkurentov hráčov, s ktorými vstúpi do svojej premiérovej sezóny. Medzi 30 hráčmi nie je ani jeden slovenský hokejista.
Oficiálne logo NHL v kanma.
Zdroj: youtube.com
Zdieľajte:

Generálny manažér Seattlu Ron Francis si mohol v rozširovacom drafte z každého klubu, s výnimkou Vegas Golden Knights, vybrať jedného hráča. Zvoliť si musel minimálne 14 útočníkov, 9 obrancov a 3 brankárov, pričom 20 hráčov muselo mať zmluvu pre budúci ročník a celý káder musel mať hodnotu minimálne 60 percent z 81,5 milióna dolárov, čo je hodnota platového stropu. Nakoniec si vybral 15 útočníkov, 12 obrancov a 3 brankárov.

Prečítajte si aj

Laldasld alsd lasdl aldsl.Kanadský brankár a švédsky obranca prvými posilami Seattlu Kraken

Kraken napokon nesiahol po jagavých hviezdach, ktoré zostali nechránené svojimi klubmi, ako sú Carey Price (Montreal), Vladimir Tarasenko (St. Louis) či Jakub Voráček (Philadelphia). Ligový nováčik nechcel zaťažiť platový rozpočet ich vysokými zmluvami a dal v mnohých prípadoch prednosť mladším hráčom, ktorí majú väčšinu kariéry ešte pred sebou. Vybraní hokejisti majú v priemere vek 26,2 roku.

Prečítajte si aj

Brankár Lazušin a útočník Haščák.Ruský brankár Lazušin sa vrátil do Kontinentálnej hokejovej ligy

Seattle mal navyše exkluzívne právo rokovať s voľnými hráčmi o týždeň skôr ako ostatné kluby. Napokon si na voľnom trhu vybral trojicu hokejistov. S obrancom Jamiem Oleksiakom (naposledy Dallas) sa dohodol na päťročnej zmluve v hodnote 4,6 milióna dolárov za sezónu, s obrancom Adamom Larssonom (Edmonton) na štvorročnej zmluve za 4 milióny dolárov ročne a s brankárom Chrisom Driedgerom (Florida) na trojročnom kontrakte s priemerným zárobkom 3,5 milióna dolárov za sezónu. Na expanznom drafte sa započítavali ako výber Stars, Oilers, respektíve Panthers.

Prečítajte si aj

János vas jdasjdaj sdj asdja jdja sd.János Vas z Miškovca je už v novom klube

Tento rok mohli tímy NHL chrániť siedmich útočníkov, troch obrancov a jedného brankára alebo ôsmich korčuliarov a jedného brankára. Spomedzi Slovákov boli medzi nechránenými hráčmi brankár Jaroslav Halák (Boston), obrancovia Andrej Sekera (Dallas), Christián Jaroš (San Jose) a Zdeno Chára (Washington) a útočníci Peter Cehlárik (Boston), Tomáš Tatar (Montreal), Marián Studenič (New Jersey), Richard Pánik (New York Islanders) a Marko Daňo (Winnipeg). Jediným chráneným slovenským hráčom bol Erik Černák, dvojnásobný držiteľ Stanleyho pohára v drese Tampy Bay.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej Extraliga 16. kolo Trenčín L. Mikuláš TNX.Český Šumperk podpísal akvizíciu z Liptovského Mikuláša

Voľby Seattle Kraken v expanznom drafte:

Brankári: Chris Driedger (Florida), Joey Daccord (Ottawa), Vítek Vaněček (Washington).

Obrancovia: Haydn Fleury (Anaheim), Jeremy Lauzon (Boston), Will Borgen (Buffalo), Mark Giordano (Calgary), Gavin Bayreuther (Columbus), Dennis Cholowski (Detroit), Adam Larsson (Edmonton), Kurtis MacDermid (Los Angeles), Carson Soucy (Minnesota), Cale Fleury (Montreal), Vince Dunn (St. Louis).

Prečítajte si aj

Ruský brankár Nikita Bespalov.FOTO Brankár Bespalov si vyrobil masku vo farbách Prešova

Útočníci: Tyler Pitlick (Arizona), Morgan Geekie (Carolina), John Quenneville (Chicago), Joonas Donskoi (Colorado), Calle Järnkrok (Nashville), Nathan Bastian (New Jersey), Jordan Eberle (New York Islanders), Colin Blackwell (New York Rangers), Carsen Twarynski (Philadelphia), Brandon Tanev (Pittsburgh), Alexander True (San Jose), Yanni Gourde (Tampa Bay), Jared McCann (Toronto), Kole Lind (Vancouver), Mason Appleton (Winnipeg).

Prečítajte si aj

Daniil Fominykh oblečie dres Slovana.HC Slovan angažoval člena širšej nominácie Slovenska
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články