Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vo Zvolene sa podpisovali tri nové kontrakty, pod zmluvou je už 18 hokejistov

ZVOLEN - V kádri slovenského hokejového majstra HKM Zvolen budú aj v sezóne 2021/2022 pôsobiť odchovanci Jakub Meliško, Patrik Marcinek a Ján Chlepčok. Extraligový klub na svojej oficiálnej webstránke informoval, že sa s nimi dohodol na predĺžení zmlúv.
Momentka Zvolen - Slovan.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Pre obrancu Meliška, ktorý 25. júna oslávi 25. narodeniny, pôjde o tretiu sezónu v A-mužstve HKM. V majstrovskom ročníku 2020/2021 nastúpil do 63 zápasov, v ktorých mal bilanciu 2 góly, 9 asistencií, 12 trestných minút a 3 mínusové body. "V prvom rade som čakal na Zvolen, iný klub by som riešil, až keby mi to s HKM nevyšlo. Viacero hráčov z majstrovského základu zostalo, takže sa pokúsime nadviazať na úspech. Rozbehli sme tímovú letnú prípravu na novú sezónu a zatiaľ som spokojný. Tréningy sú pestré, niektoré veci som bol zvyknutý robiť aj predtým," povedal Meliško, ktorý si už v kariére vyskúšal aj pôsobenie v Česku i Francúzsku.

Prečítajte si aj

Marek Zagrapan, kapitán HC 21 Prešov.Prešov je pripravený vypredávať štadión, súčasťou klubu zrejme aj 57-ročný Popradčan

Pôsobisko nezmenil ani 22-ročný univerzálny útočník Patrik Marcinek, ktorý mal v sezóne 2020/2021 bilanciu 5 gólov, 7 asistencií, 8 trestných minút a 8 plusových bodov v 58 zápasoch. "Vo Zvolene som doma, mám tu veľa známych a študujem v Banskej Bystrici. Preto som ani na ponuku na prestup nereflektoval," povedla Marcinek.

Prečítajte si aj

Brankár Kaarlehto posilnil Liptovský Mikuláš.Michalovce získali brankárov zo Slovenska a Švédska

Pre 22-ročného útočníka Chlepčoka bol nepríjemný najmä záver sezóny 2020/2021, keď na tréningu utrpel vážne zranenie hlavy. Vo finálovej sérii napokon nenastúpil, no bol rád, že spoluhráči vybojovali majstrovský titul. Chlepčok stihol v sezóne odohrať 30 zápasov, v ktorých mal bilanciu 5 gólov, 1 asistencia, 4 trestné minúty a 4 plusové body. "Som rád, že Zvolenčania mali o mňa záujem a rátajú so mnou aj do novej sezóny. Hrám tu od dorastu, som domáci hráč," povedal Chlepčok.

Prečítajte si aj

Humenské dresy na sezónu.Z Poľska na Slovensko prišiel ruský tréner Andrej Parfionov
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články