Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do brány Popradu sa postaví skúsený extraligový gólman

POPRAD - Čoskoro 33-ročný rodák zo Skalice Tomáš Tomek sa stal novou posilou HK Poprad.
Hokejisti HK Poprad oslavujú gól.
Zdroj: TASR – Milan Kapusta
Zdieľajte:

Po odchode brankárskej dvojice vedenie Popradu čiastočne vyriešilo brankársku otázku. Zmluvu na ďalšiu sezónu podpísal skúsený brankár Tomáš Tomek. „Po sezóne sa mi ozval p. Jurinyi, predložil férovú ponuku a veľmi rýchlo sme sa dohodli,“ povedal po príchode pod Tatry pre oficiálny web kamzíkov skúsený extraligový gólman.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej SZĽH Pulkert TK BAX.SZĽH nemal na nominácie do LM žiadny vplyv, prezident odporúčal Zvolen

„Teším sa na novú výzvu, v tíme mám viacero kamarátov. Verím, že budeme hrať čo najlepšie a ideálne, ak by sme šli do play-off z prvého miesta,“ dodal Tomek. „S Tomášom sme boli v kontakte aj v minulosti. Som rád, že prijal našu ponuku. Je to dobre stavaný a skúsený gólman. Tento rok chceme mať vyrovnanú brankársku dvojicu. Budeme od neho očakávať kvalitné výkony, akými sa prezentoval v minulosti,“ vyjadril očakávania Ľudovít Jurinyi.

Prečítajte si aj

Kozák podpísal s Porubou novú zmluvu.HC Poruba si udržal slovenského kapitána

Tomáš Tomek odchytal v extralige 440 zápasov, v ktorých dosiahol 33 čistých kont a 92,06 %-nú úspešnosť zákrokov. Pôsobil v Skalici, Piešťanoch, Žiline, Zvolene a Michalovciach. Jednu sezónu strávil v zahraničí, počas ktorej odchytal 8 zápasov za Znojmo v EBEL a 23 zápasov za nemecký druholigový tím Riessersee.

Prečítajte si aj

Podkonický prvýkrát nominoval hráčov SR 20.SR 20 začína prípravu na MS: Tréner Andrej Podkonický nominoval 35 hráčov
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkpoprad.sk

Diskusia

Podobné články