Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bratislavský Slovan angažoval reprezentačného brankára

BRATISLAVA - Slovenský hokejový brankár Samuel Hlavaj podpísal dvojročný kontrakt so Slovanom Bratislava. V novom pôsobisku vytvorí brankársku dvojicu s Lotyšom Kristersom Gudlevskisom. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
MetaTitle: Kanada Hokej MS20 A skupina Fínsko Slovensko.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Pre 21-ročného Hlavaja pôjde o návrat do najvyššej slovenskej súťaže po takmer troch sezónach v zámorských juniorských súťažiach USHL a QMJHL. V slovenskej extralige doteraz nastúpil na 6 zápasv v drese slovenskej "dvadsiatky." Sezónu 2020/2021 strávil v drese Sherbrooke Phoenix v QMJHL a nastúpil na 26 zápasov.

Prečítajte si aj

MetaTitle SR šport hokej TEL 19 kolo NRX.Do HC Košice prichádza ruská akvizícia z KHL

"Deklarovali sme úprimný záujem obsadiť tento post slovenským brankárom, napokon sme sa rozhodli pre Samuela Hlavaja, ktorý podpísal v klube kontrakt na dve sezóny. Ide o talentovaného brankára, ktorý má veľkú časť kariéry pred sebou. V klube by mal nastúpiť do takého počtu zápasov, aby mohol byť rovnocennou brankárskou alternatívou ku Kristersovi Gudlevskisovi. Veríme, že bude ďalej rozvíjať svoj talent a v budúcnosti bude zaujímavý aj pre potreby slovenskej reprezentácie,“ povedal generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Prečítajte si aj

Vartovík, Melicherčík, Štrauch a Branislav Rapáč.Mašlonka mu pripomenul ošiaľ, Hudáčka chápe
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články