Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nemecko doplní zvučná posila z NHL, hviezdny útočník nepricestuje

RIGA - Hokejistov Nemecka posilní na MS v Rige útočník Dominik Kahun z Edmontonu Oilers. Jeho krajan a klubový spoluhráč Leon Draisaitl napokon po dohode s vedením reprezentácie nepricestuje. Informovala o tom oficiálna stránka šampionátu.
Dominik Kahun posilní Nemecko na MS.
Dominik Kahun posilní Nemecko na MS. Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Pre 25-ročného Kahuna pôjde o piatu účasť na MS za sebou. "Veľmi chce prísť a pomôcť tímu. Svojou rýchlosťou, hokejovými zručnosťami a skúsenosťami z NHL môže priniesť niečo špeciálne do našej hry. Nepochybujem o tom, že bude posila," povedal tréner nemeckého tímu Toni Söderholm.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Poprad hokej TEL 30. kolo Slovan POX.Vošvrda posilnil Liptovský Mikuláš, do klubu mieria ďalšie tri zaujímavé mená

Edmonton v noci na utorok vypadol z play off NHL, keď v piatich zápasoch nestačil na Winnipeg Jets. Kahunov nemecký spoluhráč v tíme "olejárov" Draisaitl však do Lotyšska nepricestuje. "Dominik môže hneď nastúpiť do lietadla, ale u Leona boli iné okolnosti a jeho odlet nebol možný okamžite. Spoločne sme sa preto rozhodli, že do Lotyšska nepríde. Potešil ho náš záujem a tímu drží palce," poznamenal Söderholm.

Prečítajte si aj

Tréning hráčov HK Martin.Martin sa rozlúčil s 15 hokejistami, dvaja ukončili kariéru a zatiaľ prišli dve posily
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články