Handzuš priznal nervy, Hudáček si svoje miesto zastal

RIGA - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili aj vo svojom druhom zápase na MS v Rige. V nedeľu zdolali Veľkú Britániu tesne 2:1 a v A-skupine im patrí s plným počtom 6 bodov priebežné druhé miesto o skóre za vedúcimi Rusmi. Zverenci Craiga Ramsayho v stretnutí dominovali, súpera jasne prestrieľali, ale z obrovského množstva šancí využili iba dve. V 25. sekunde otvoril skóre Marek Hrivík a po súperovom vyrovnaní skóroval v 25. minúte Róbert Lantoši, čo sa ukázal byť napokon víťazný gól. Duel nedochytal pre zranenie Branislav Konrád, ktorého po prvej tretine nahradil v bránke Július Hudáček. Slováci odohrajú tretí súboj na šampionáte už v pondelok, keď o 15.15 SELČ nastúpia proti lídrovi skupiny Rusku.
Zdroj: 39542

Róbert Lantoši, autor druhého gólu SR a najlepší hráč na slovenskej strane (v zápase 1+1): "Bol to veľmi náročný zápas. Britom veľmi dobre zachytal brankár. My sme bojovali až do konca, som rád, že sme to napokon zvládli."

Liptovský Mikuláš oslavuje 90 rokov hokeja: Nový začiatok klubu s novým logom

Michal Handzuš, asistent trénera SR /RTVS/: "Samozrejme, sme radi za tri body, to je momentálne to najdôležitejšie. Nedali sme rýchle góly, ale iba jeden, potrebovali sme streliť druhý, tretí, aby bol zápas pokojnejší. Nevedeli sme sa od súpera gólovo odpútať, potom to boli trochu nervy. Mali sme veľké množstvo šancí, viacero čistých, chýbalo nám, aby to prešlo cez brankára.

Brankár SR 20 získal v zámorí titul!

Bol veľký, často sme ho triafali, potrebovali sme niekoho pred bránkou, aby tam bolo viac hráčov a aby on nevidel. Nebolo to veľmi pekné, ale vyhrali sme, vieme, čo zlepšiť. Čo sa týka Braňa Konráda, uvidíme, ako sa bude cítiť, Hudáček si zastal svoje miesto a chytal veľmi dobre. Proti Rusom to bude oveľa ťažší zápas ako proti Britom."