Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vznikne nová hokejová liga? Slovan a Michalovce sú proti

BRATISLAVA - 28. sezóna v slovenskej extralige pred týždňom spoznala šampióna, ktorým sa stali hokejisti HKM Zvolen.
Hokejisti Michaloviec na striedačke.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V týchto dňoch sa už kluby v zákulisí pripravujú na nový ročník. Tradične pred jeho spustením je potrebné vykonať množstvo administratívnych úkonov a v neposlednom rade prichádza na rad fáza podpisovania vytypovaných posíl. Na verejnosti ale prenikli šuškandy, že sa uvažuje o založení novej hokejovej ligy, ktorú by mala tvoriť väčšina zo súčasného extraligového zoskupenia. Vraj sa o tom špekulovalo dlhšie.

Prečítajte si aj

Ľubomír Pokovič ako asistent bývalého trénera SR Glena Hanlona.Ľubomír Pokovič nepochodil so žalobou na Valábika

"Pred rokom mala hokejová liga zmluvu s generálnym partnerom Tipsport, čo je česká stávková spoločnosť. Urobil sa "akože" bankrot ligy. Vytvorila sa nová organizácia, ktorá uzavrela zmluvu s Tiposom. Niečo také sa nedá urobiť len tak. Kluby však zašli ďalej. Niekedy v marci alebo apríli formálne založili takzvanú slovenskú profesionálnu ligu, ktorá bude mimo SZĽH. To znamená, že liga si opäť bude robiť svoje finančné kroky tak, ako tomu bolo pred rokmi. Isté je, že na to doplatia hráči, diváci a celý slovenský hokej. Do tohto sa však nepridal Slovan Bratislava.

Prečítajte si aj

Adam Ruzicka TASR.MS alebo NHL?

Hovoril som s predstaviteľmi klubu, ktorí povedali, že túto myšlienku nepodporia. Plne stoja za vedením SZĽH. Druhým klubom, ktorý sa k tejto iniciatívne nepridá, sú Michalovce. Údajná informácia hovorí, že pokiaľ Slovan nebude v súčasnej súťaži, Tipos ju nebude podporovať. Napriek všetkému sa zdá, že tento súboj vyjde víťazne pre SZĽH, čo je dobrá správa," ozrejmil zoširoka aktuálnu tému na stole redaktor portálu tyzden.sk Štefan Hríb.

ANKETA: Mala by existovať ešte jedna hokejová liga?

  • Áno, môže to byť zaujímavé.

    39%

  • Nie, Tipos extraliga by utrpela na kvalite.

    61%

Zdieľajte:
Zdroj informácií: tyzden.sk

Diskusia

Podobné články