Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Titul pre trénera je ťažší na psychiku, konštatuje Podkonický a naznačil podobu kádra Zvolena

ZVOLEN - Tréner Zvolena Peter Oremus oslávil svoj druhý titul majstra SR v hokeji v pozícii hlavného trénera. V sezóne 2014/2015 ho získal s HC Košice, no pri tomto druhom ho emócie premohli o niečo viac. Priznal, že to bolo najmä preto, lebo so svojimi asistentmi i vedením klubu vytvorili výborný kolektív.
Andrej Podkonicky zvolen.
Zdroj: HKM Zvolen
Zdieľajte:

"Tu sa stretla taká partia ľudí, že som sa s nimi tešil na každý jeden pracovný deň. Preto boli tie emócie také," priznal Oremus tesne po skončení piateho finálového zápasu, v ktorom si Zvolen po triumfe 3:2 nad Popradom pripísal tretí titul v klubovej histórii.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Rakúsko SR hokej Slovensko MS2019 príprava.Kometa Brno sa zaujíma o brankára Bratislavy a dvojicu slovenských reprezentantov

Zvolen sa pred sezónou vhodne posilnil na každom poste, Oremus na margo toho povedal: "Skladbu tímu sme v lete riešili s vedením a som rád, že sa to takto dalo dokopy." HKM mal nakročené na titul prakticky po celú sezónu, pretože v ročníku neprehral viac ako dva zápasy za sebou. "My sme naozaj nemali negatívnu sériu, O našom víťazstve nikto nemôže pochybovať. Poprad hral veľmi kvalitný hokej, o to viac ma toto víťazstvo teší," vyhlásil Oremus.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej Kaufland Cup Rusko POX.Brankár Patrik Rybár prestúpil do KHL

Druhý titul so Zvolenom získal Andrej Podkonický. Oremusov asistent si ho v roku 2013 užil ako hráč priamo na ľade, teraz v pozícii člena realizačného tímu. "Keď som získal titul ako hráč, bola emócia väčšia. Tá trénerská je ťažšia na psychiku. Ale chalani si to zaslúžia. Ukázali silu, predviedli krásne výkony. Na konci základnej časti a potom aj v play off sme ťahali 16 zápasov bez prehry, prehrali sme až so Slovanom v predĺžení v semifinále," povedal Podkonický.

Prečítajte si aj

Prvý zľava primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik.Na Spiši uvažovali nad administratívnym krokom, primátorovi mesta v poslednej chvíli odľahlo

Aj on vyzdvihol veľmi dobrú atmosféru v kabíne, i medzi trénermi: "Kolektívna práca nebola len na ľade, ale aj v kabíne. Peťo so mnou a Andrejom Kmečom komunikoval, dal si poradiť, ale aj on mal dobré myšlienky. Som rád, že som mohol byť súčasťou tohto tímu." Podkonický ešte naznačil, ako by mohol vyzerať káder Zvolena v novej sezóne: "Iné tímy mali výhodu, že skončili skôr, stihli si popodpisovať nejakých hráčov. Uvidíme čo bude, my chceme podpísať čo najviac hráčov, ktorí tu boli tento rok."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články