Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V Piešťanoch sa v ďalšom bloku prípravy zišlo 25 hráčov, v pondelok pribudnú aj čerství šampióni

PIEŠŤANY - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay privítal na štvrtkovom druhom zraze pred MS v Rige 25 z 27 nominovaných hráčov. Obrancovia Martin Gernát a Mislav Rosandič sa pripoja k tímu v pondelok.
Ramsay kreslí zverencom pokyny.
Ramsay kreslí zverencom pokyny. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Pred druhým blokom prípravy spravili tréneri viacero zmien v kádri. Po úvodných štyroch zápasoch ho opustili Denis Godla, Miroslav Mucha, Miloš Bubela, Michal Chovan, Oliver Okuliar, Martin Vitaloš a zranený Rastislav Gašpar. Naopak, pribudli Peter Cehlárik, Marek Hrivík, Michal Krištof, Matúš Sukeľ, Matej Tomek, Július Hudáček, Pavol Regenda, Miloš Roman, Patrik Hrehorčák a Gernát s Rosandičom. Tí dostanú šancu v dvoch súbojoch s Rakúskom i v záverečnom dvojzápase pred MS s Českom. "Čakajú nás ešte štyri zápasy a všetci dostanú príležitosť ukázať sa. Myslím si, že musíme popracovať na pokrývaní priestoru v defenzíve a v strednom pásme. Musíme dávať viac gólov, zlepšiť presilovky, aby sme nehrali zápasy, ktoré sú o jednom góle či sa končia v predĺžení," uviedol Ramsay.

Prečítajte si aj

Lašák v debate s trénerom Ramsaym.Ján Lašák nateraz končí ako tréner brankárov SR, uviedol dva dôvody

Dvojica útočníkov zo švédskeho Leksandu Hrivík a Cehlárik má za sebou vydarenú sezónu a hlavný tréner verí, že budú lídrami ofenzívy aj v reprezentácii: "Veríme, že sú to hráči, ktorí nám dokážu naozaj pomôcť s našou ofenzívou a presilovkami. Dokážu skórovať a sme veľmi radi, že ich tu máme." V zápasoch s Rakúskom by mali dostať šancu obaja noví brankári Hudáček a Tomek. Slovákov v úvode prípravy preverili Lotyši v rámci Kaufland Challenge (1:2 pp, 1:0 pp) a následne Nemci (4:3 sn, 2:1). V druhom prípravnom bloku absolvujú ďalšie štyri prípravné stretnutia - dve s Rakúskom v Piešťanoch (1. a 2. mája) a dve proti Česku v Prahe (6. a 7. mája). Po nich tréneri uzavrú nomináciu na MS.

Prečítajte si aj

Vlastimil Dostálek skončil v Přerove.Na Slovensko údajne mieri útočník z Přerova

Nominácia na tréningový kemp, a prípravné dvojzápasy s Rakúskom v Piešťanoch a Českou republikou v Prahe (29. 04.-08. 05. 2021):

Brankári: Július Hudáček (Spartak Moskva), Matej Tomek (KalPa Kuopio), Branislav Konrád (HC Olomouc).

Obrancovia: Samuel Kňažko (TPS Turku), Šimon Nemec (HK Nitra), Martin Bučko, Marek Ďaloga (obaja HC Dynamo Pardubice), Daniel Gachulinec (HC 07 Detva), Mário Grman (SaiPa Lappeenranta), Adam Jánošík (IK Oskarshamn), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec).

Útočníci: Juraj Slafkovský (TPS Turku), Dávid Buc (iClinic Bratislava Capitals), Martin Faško-Rudáš (HC 05 Banská Bystrica), Daniil Fominych (HK Levice/HK Nitra), Adrián Holešinský (HK Nitra), Pavol Regenda (HK Dukla Michalovce), Andrej Kollár (HK Nitra), Matúš Sukeľ (HC Sparta Praha), Patrik Hrehočák (HC Oceláři Třinec), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Peter Cehlárik, Marek Hivík (obaja Leksands IF), Michal Krištof (Kärpät Oulu).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články