Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ján Lašák nateraz končí ako tréner brankárov SR, uviedol dva dôvody

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay privítal na štvrtkovom druhom zraze pred MS v Rige 25 z 27 nominovaných hráčov. Obrancovia Martin Gernát a Mislav Rosandič sa pripoja k tímu v pondelok.
Lašák v debate s trénerom Ramsaym.
Lašák v debate s trénerom Ramsaym. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovákov čakajú cez víkend dva zápasy s Rakúskom, no už bez doterajšieho trénera brankárov Jána Lašáka, ktorý opustil realizačný tím a nezúčastní sa ani na MS v Lotyšsku. Od štvrtka až do konca majstrovstiev sveta ho na poste nahradí Peter Kosa.

Prečítajte si aj

Ramsay kreslí zverencom pokyny.V Piešťanoch sa v ďalšom bloku prípravy zišlo 25 hráčov, v pondelok pribudnú aj čerství šampióni

"Týchto majstrovstiev sveta sa nezúčastním, mám na to dva veľké dôvody. Jeden je súkromný a druhý je ten, že som si určil priority. Tým, že naši chalani z projektu Výchova talentovaných brankárov (VTB) nemali celú sezónu kempy, tak som si povedal, že sa im pokúsim nejaké zorganizovať teraz. Nemohol by som byť tam aj tam, to sa proste nedá. Povedal som si, že ten projekt je pre mňa v tejto chvíli aj s tým, čo prežívam v súkromnom živote, najlepšia voľba. Takže na MS nepôjdem, pôjde tam Peťo Kosa, čo je podľa mňa špičková náhrada," uviedol pre portál hockeyslovakia.sk.

Prečítajte si aj

Vlastimil Dostálek skončil v Přerove.Na Slovensko údajne mieri útočník z Přerova

"Je škoda, že tu nie je, ale rešpektujeme jeho rozhodnutie. Musí spraviť to, čo je najlepšie pre neho a jeho rodinu. Prajem mu všetko dobré a dúfam, že všetko pôjde tak, ako chce," uviedol na Lašákovu adresu tréner Ramsay.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články